Пропоновані урядом зміни дозволять розпочати роботи з консервації блоків ЧАЕС

Пропоновані урядом зміни дозволять розпочати роботи з консервації блоків ЧАЕС

940
Ukrinform
Зміни, які пропонує уряд до загальнодержавної програми зняття з експлуатації ЧАЕС, дозволять розпочати роботи з консервації блоків 1, 2, 3 та ввести в експлуатацію сховище відпрацьованого ядерного палива.

Про це повідомили в Державному агентстві з управління зоною відчуження, коментуючи проект Закону України «Про внесення змін до Загальнодержавної програми зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», який було розглянуто та схвалено 21 червня на засіданні Кабінету Міністрів України.

«Необхідно виконати нові заходи, спрямовані на зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Державне агентство України з управління зоною відчуження ще у лютому 2012 року розробило проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», - йдеться у повідомленні.

За словами голови ДАЗВ Віталія Петрука, актуалізована загальнодержавна програма створить правові підстави для подальшого розроблення та можливості виконати до 2020 року такі основні заходи:

- розпочати роботи з консервації блоків 1, 2, 3;

- ввести в експлуатацію СВЯП-2 (сховище відпрацьованого ядерного палива) і розпочати роботи з перевезення відпрацьованого ядерного палива зі СВЯП-1; завод з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), промисловий комплекс по поводженню з твердими радіоактивними відходами (ПКПТРВ) і розпочати роботи з переробки радіоактивних відходів (РАВ), накопичених за період експлуатації ЧАЕС;

- ввести в експлуатацію НБК;

- виконати план підвищення безпеки СВЯП-1;

- створити умови безпечного зберігання пошкодженого ядерного палива;

- виконати проектування нових установок для поводження з РАВ і розпочати їх реалізацію.

«Враховуючи рекомендації парламентських слухань Верховної Ради України останніх років, у яких постійно наголошувалося на необхідності актуалізувати загальнодержавну програму, ми розробили зміни до неї, які необхідно затвердити для того, щоб виконати основні заходи зі зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему. Виконання цих завдань забезпечить національну безпеку України та дозволить створити умови для захисту наступних поколінь від дії іонізуючого випромінювання та радіоактивних речовин», - прокоментував він.

Також зазначається, що термін виконання першочергових заходів щодо зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему, запланованих на 2009-2012 роки згідно із Законом України від 15 січня 2009 р. № 886-VI «Про Загальнодержавну програму зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС та перетворення об’єкта «Укриття» на екологічно безпечну систему», наразі вичерпано.

Серед основних виконаних першочергових заходів : 

- забезпечено на належному рівні безпеку блоків № 1, 2, 3, СВЯП-1, об'єкта «Укриття», фізичний захист ядерних матеріалів, що знаходяться на промисловому майданчику ЧАЕС, і дотримання гарантій МАГАТЕ з їх зберігання; неперевищення радіаційного впливу на персонал, населення і навколишнє середовище, нормативів щодо викидів та скидів;

- реакторні установки блоків № 1, 2, 3 приведено до стану «остаточно зупинені»;

- блок № 3 повністю звільнено від відпрацьованого ядерного палива;

- блок № 1,2 повністю звільнено від кондиційного відпрацьованого ядерного палива (крім пошкодженого).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-