Рада закликала Європарламент схвалити додаткові преференції для товарів з України

Рада закликала Європарламент схвалити додаткові преференції для товарів з України

2261
Ukrinform
Верховна Рада звернулася до Європейського парламенту із закликом ухвалити проект законодавчої ініціативи щодо додаткових автономних преференцій на товари походженням з України в редакції, запропонованій Єврокомісією, без виключень і скорочень.

Відповідну постанову ухвалено на пленарному засіданні з другої спроби, її підтримало 230 народних депутатів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Верховна Рада України звертається до Європейського парламенту із закликом ухвалити проект законодавчої ініціативи щодо запровадження додаткових автономних преференцій на товари, походженням з України в редакції, запропонованій Європейською Комісією, без виключень і скорочень", - йдеться у зверненні.

У зверненні наголошується, що "РФ продовжує здійснювати кроки, спрямовані на повне блокування українського експорту не тільки до РФ, але й до Казахстану, Киргизстану та інших країн, постачання до яких повністю або частково залежить від транзиту через територію РФ". 

У постанові підкреслено політичну та економічну важливість додаткової підтримки з боку ЄС з метою нівелювання негативних наслідків зовнішньої агресії та порушення її  територіальної цілісності. 

Також наголошується,  що надання Європейським Союзом додаткових преференцій в торгівлі продемонстрували б українському бізнесу додаткові переваги функціонування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі між сторонами.

Депутати ВР вважають, що такі торговельні преференції стануть, передусім, важливим сигналом політичної солідарності Європейського Союзу з Україною.

У зверненні наголошується, що Верховна Рада України високо цінує зусилля Європейського парламенту, спрямовані на всебічну підтримку європейського майбутнього України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-