Фермерство відродить земельна реформа - Гройсман

Фермерство відродить земельна реформа - Гройсман

1349
Укрінформ
Земельна реформа потрібна не для того, щоб продавати землю, а щоб відродити українське фермерство, дати фермерам доступ до нових фінансових ресурсів. 

Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, спілкуючись із пресою під час робочої поїздки до Запорізької області, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Коли ми говоримо про земельну реформу - це не означає, що ми маємо комусь продати землю. Це означає, що ми маємо відродити українське фермерство, дати фермеру доступ і до фінансових ресурсів, і до всього необхідного, щоб ці фермерські господарства в Україні створювались", - зазначив Прем'єр.

Він вважає, що уряд повинен створити програму системної підтримки фермерського руху.

"Учора я зустрічався з усіма асоціаціями фермерів України. Вони ставлять дуже правильне питання: нам потрібна системна підтримка фермерського руху в країні. Я це повністю підтримую. Вважаю, що наше завдання полягає в тому, щоб спільно створити комплексну систему підтримки - не черговий документ, який хтось напише, а реальну програму. Наприклад таку, яку створили для підтримки сільськогосподарського машинобудування. Ми визначили сьогодні 500 млн грн, програма почала працювати, в ній беруть участь 40 виробників сільгосптехніки. Щось подібне ми маємо зробити для відновлення українського фермерства, тваринництва, рослинництва, для створення робочих місць і національного продукту", - сказав Гройсман.

Він підкреслив, що в Україні відбувається зростання економіки, але його темпи треба пришвидшувати, і саме тому аграрний сектор дуже важливий, адже він продукує сьогодні з переробкою 17% всієї продукції і послуг, які виробляє Україна.

Глава уряду також наголосив, що економічний розвиток і фінансова децентралізація повинні вести до підвищення якості життя на селі.

"У нас подеколи сприймають, що село - це посіяли, забрали, вивезли й продали. Ні в якому разі! У нас є економічне життя в селі, але найголовніше - ми маємо розвинути сільські території, там має бути школа, охорона здоров'я, інфраструктура і все інше. Тому фінансова децентралізація фактично дала можливість спроможним громадам - а їх вже в Україні 413 - акумулювати нові фінансові ресурси в поєднанні з сільськогосподарськими підприємствами, кооперативами", - зазначив він.

Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сьогодні перебуває з робочою поїздкою в Запорізькій області. Він взяв участь у церемонії відкриття перевантажувального терміналу з відвантаження зернових та олійних культур на річковий транспорт ТОВ СП "Нібулон". Планується також відвідування форуму з питань децентралізації в Запоріжжі, інспектування ходу будівництва нових мостових переходів через Дніпро і реконструкції злітної смуги Запорізького аеропорту. Крім того, Прем'єр-міністр планує провести зустріч з медиками Запорізького регіону, в ході якої привітає представників медичної галузі з наближенням професійного свята і ознайомить з основними положеннями майбутньої медреформи. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-