НБУ заборонив банкам обслуговувати російські компанії під санкціями

НБУ заборонив банкам обслуговувати російські компанії під санкціями

Укрінформ
Національний банк України затвердив порядок виконання фінустановами рішення РНБО про застосування спеціальних економічних санкцій відносно ряду російських компаній.

Про це інформує прес-служба регулятора.

"Національний банк України упорядкував вимоги до роботи банків з особами, зазначеними у додатках до рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", - йдеться в повідомленні.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 1 червня №46 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 01 жовтня 2015 року №654", яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Зокрема, банкам заборонено:

• виконувати розрахункові документи клієнтів, зазначених у санкційних списках, які є ініціаторами переказу та до яких застосовані санкції, зокрема, "зупинення виконання економічних та фінансових зобов'язань";

• ініціювати переказ коштів на рахунки осіб, зазначених у санкційних списках, до яких застосовані санкції, зокрема, "зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань" та/або на власні рахунки банку, відкриті в особах, до яких застосовані санкції, зокрема, "зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань", за винятком переказів коштів за операціями, які здійснюються для збільшення статутного капіталу банків України.

Як повідомляв Укрінформ, 17 травня набув чинності указ Президента, яким вводиться в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)", що передбачають заборону інтернет-провайдерам надання послуг з доступу користувачам мережі Інтернет до ресурсів сервісів Mail.ru, "ВКонтакте", "Одноклассники" і Яндекс.

У переліку заборонених також антивірусні компанії "Лабораторія Касперського" і DrWeb, компанія-постачальник бухгалтерської програми "1С" та інші. Санкції застосовуються на термін від 1 до 5 років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-