Зеркаль про рішення Стокгольмського арбітражу: Це однозначна перемога

Зеркаль про рішення Стокгольмського арбітражу: Це однозначна перемога

Укрінформ
Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль назвала однозначною перемогою  рішення Стокгольмського арбітражу, згідно із яким було повністю скасовано вимогу "Газпрому" до НАК "Нафтогаз України" за умовою "бери або плати".

Про це заявила заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль у Facebook.

"Рішення Стокгольмського арбітражного інституту сьогодні дає відповіді на правові питання у спорі щодо контракту 2009 року про постачання газу між Нафтогазом і Газпромом", - пише вона.

За словами Зеркаль, "головний наш інтерес у цій справі полягає у тому аби постачання газу в Україну базувалось на європейських принципах та правилах функціонування ринку газу. Як того вимагає національне законодавство, положення Договору про заснування Енергетичного Співтовариства і Угоди про асоціацію між Україною та ЄС".

"Єдина компанія яка агресивно виступає проти цього – Газпром. Оскільки за таких обставин змінити контракт шляхом переговорів було неможливо, єдина надія – правова позиція арбітрів Стокгольмського арбітражного інституту", - зазначає заступник міністра.

Вона також оприлюднила ключові тези рішення Стокгольмського арбітражу:

1) Умова "бери або плати" (левова частина фінансових вимог "Газпрому") скасована повністю;

2) Заборона реекспорту скасована повністю;

3) Формула ціни переглянута з 2014 року – європейська ціна.

"Це однозначна перемога. Євроінтеграція в силі", - заявила Зеркаль.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-