Новий прогноз ВВП від уряду – гірший за очікування МВФ

Новий прогноз ВВП від уряду – гірший за очікування МВФ

Укрінформ
Кабінет міністрів скоригував прогноз макроекономічних показників України на 2017 рік.

Відповідне рішення прийнято на засіданні 31 травня, повідомляє Урядовий портал.

Основні прогнозні макропоказники економічного та соціального розвитку України на 2017 рік розроблені за єдиним сценарієм та грунтуються на аналізі розвитку економіки-2016, поточної економічної ситуації, оцінки впливу внутрішніх та зовнішніх чинників.

Відповідно до розрахунків МЕРТ, очікується зростання української економіки в умовах збереження макроекономічної стабільності. Реальний приріст ВВП прогнозується на рівні 1,8%; індекс споживчих цін (у середньорічному вимірі) - 112,9%; індекс споживчих цін (грудень 2017 до грудня 2016) - 111,2%. Прогнозовані показники є близькими до прогнозу МВФ, а саме: 2% зростання ВВП, індекс споживчих цін (у середньорічному вимірі) — 111,5%.

Як пояснив перший віце-прем’єр-міністр - Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, з моменту останнього прогнозу макропоказників на 2017 пройшов майже рік і за цей час сформувалась низка вагомих чинників, що обумовлюють коригування.

Це, зокрема, введення економічних санкцій Україною, підвищення рівня мінімальної зарплати, зміна прогнозу динаміки цін на ключові товари українського виробництва. Крім того, обсяги виробництва промислової та сільськогосподарської продукції та обсяги зростання номінального ВВП у 2016 році виявились більшими, ніж прогнозовані на минулий рік. " Ці фактори і зумовили коригування прогнозованих показників" , - підкреслив Кубів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-