ПАТ «Укргідроенерго» інвестує в Дністровську ГАЕС понад 4,5 мільярда

ПАТ «Укргідроенерго» інвестує в Дністровську ГАЕС понад 4,5 мільярда

Укрінформ
У місті Новодністровськ Чернівецької області 26 травня урочисто розпочато будівництво другої черги Дністровської ГАЕС у складі четвертого гідроагрегату. ПАТ «Укргідроенерго» вкладе у цей проект 4,5 млрд грн власних коштів. 

Про це кореспонденту Укрінформу повідомили в прес-службі Дністровської ГАЕС.

У церемонії взяли участь міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик, представники місцевого самоврядування, громадські активісти і працівники підприємства.

«Розбудовуючи Дністровську ГАЕС, ми вкладаємо у енергетичну незалежність України. Кожен новий гідроагрегат – це не лише стабільніша робота енергосистеми, а й нові робочі місця, замовлення для нашої промисловості.  Разом з тим це є альтернативна енергетика, яка в тому числі використовуватиметься для сонячної та вітрової енергетики. Третина кошторису – це високотехнологічне обладнання українських підприємств, де завдяки замовленням ПАТ «Укргідроенерго» матимуть роботу понад 9 тисяч працівників», - зазначив генеральний директор ПАТ «Укргідроенерго» Ігор Сирота під час церемонії закладання першого кубу бетону в конструктиви четвертого гідроагрегату.

У прес-службі зазначили, що четвертий гідроагрегат дозволить збільшити установлену потужність Дністровської ГАЕС на 324 МВт в турбінному режимі та на 421 МВт в насосному, тож виробіток електроенергії сягне 768 млн кВт-год на рік. Його планують ввести в експлуатацію у 2020 році. На обладнання вітчизняного виробництва витратять понад 1,5 млрд грн. Так, генератор-двигун поставить «Завод «Електроважмаш» (Харків), насос-турбіну - ПАТ «Турбоатом».

Також повідомлено, що безпосередньо на будівництві буде створено 750 робочих місць, переважна більшість - для місцевих мешканців. Наразі середня зарплата на Дністровській ГАЕС перевищує 9 тисяч грн. Для порівняння, середня зарплата у Чернівецькій області у березні цього року складала 5136 грн, по Україні – 6752 грн. Крім того, торік Дністровська ГАЕС сплатила у бюджети усіх рівнів майже 10 млн грн, а всі структурні підрозділи ПАТ «Укргідроенерго» загалом - понад 2,1 мільярда.

Що теж є суттєвим, економічний ефект Дністровської ГАЕС за рахунок економії природного газу і вугілля вже сьогодні складає понад 145 млн дол. на рік. Після пуску агрегату цей показник зросте більше, ніж на третину.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-