На переоснащення агровиробництва потрібно 1532,7 мільярда – експерт

На переоснащення агровиробництва потрібно 1532,7 мільярда – експерт

Укрінформ
Аграрне виробництво України потребує техніко-технологічного переоснащення відповідно до рівня фондозабезпечення розвинутих країн світу. Потреба в основних засобах на виробництво агропродукції на період до 2025 року становить 1532,7 млрд грн.

Про це йдеться в коментарі завідувача відділу ринку матеріально-технічних ресурсів Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» Олександра Захарчука, який надано Укрінформу.

За словами експерта, нині фондоозброєність праці та фондооснащеність угідь у сільському господарстві України із розрахунку на 100 га сільгоспземель в 1,6–15,6 раза нижче, ніж у Великій Британії, Польщі, Білорусі та Росії.

У 2015 році порівняно з 2010-им в аграрних підприємствах України спостерігається спад забезпеченості різними видами техніки в межах 10–20%. Він поступово компенсується зростанням потужності самохідної техніки та продуктивності причіпного обладнання, зазначив Захарчук.

Водночас простежується тенденція до зростання рівня технічного оснащення особистих селянських господарств – переважно за рахунок міні-тракторів та мотоблоків китайського походження. Але порівняно з фермерськими господарствами Польщі, в яких на 1 трактор припадає 9,4 га, в домогосподарствах України – 21,2 га, наголосив фахівець.

Велике різноманіття грунтово-кліматичних умов, організаційних форм господарювання й економічного стану сільськогосподарських товаровиробників зумовили різний рівень їх техніко-технологічного забезпечення. Це необхідно враховувати при наданні аграріям державної підтримки з оновлення їх машинно-тракторного парку, зауважив Захарчук.

На його думку, пріоритетними у придбанні мають стати зернозбиральні комбайни, трактори середньої та високої потужності, грунтообробно-удобрювально-посівні комплекси, технічні засоби для післязбиральної обробки зернових і насіння олійних культур, обладнання для молочних та свиноферм.

За розрахунками науковців Інституту аграрної економіки, нормативна потреба в основних засобах на виробництво сільськогосподарської продукції на період до 2025 року для усіх категорій господарств визначена в обсязі 1532,7 млрд грн. Тоді як реальна вартісна наявність – з урахуванням дооцінки – становить лише 523,3 млрд грн. Зокрема, потреба в машинах та обладнанні становить 384,3 млрд грн на 2020 рік і 517,4 млрд грн – на 2025 рік, а їхня фактична розрахункова вартість – 163,6 млрд грн, підсумував Захарчук.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-