В Україні дорожчає євро: зв'язок з безвізом аналітики заперечують

В Україні дорожчає євро: зв'язок з безвізом аналітики заперечують

Укрінформ
Поточне зростання євро на українському ринку є відображення процесів, що відбуваються на світових валютних ринках, і не має відношення до внутрішньої ситуації. Щодо курсу долара в Україні, то він продовжує зниження і на поточному тижні опуститься до 26,2-26,3 грн.

Про це йдеться в аналітиці від форекс-компанії Альпарі, переданій Укрінформу.

"Багато уваги минулого тижня було прикуто до курсу євро, який виріс на готівковому сегменті за сім днів з 28,41/28,98 до 28,92/29,51. Однак у цьому зростанні немає нічого специфічного саме для українського валютного ринку, а європейська валюта зростає в усьому світі і в першу чергу до долара. Так, за останні 10 днів євро подорожчав до долара з 1,0850 до 1,1200, або більш як на 3%. Зростання євро тривало на світових ринках аж до кінця минулого тижня, завдяки чому курс європейської валюти повернувся до рівнів початку листопада минулого року. Сьогоднішнє зростання євро на українському ринку –  лише віддзеркалення процесів, що відбуваються на світових валютних ринках. Ніякого зв'язку з безвізом або збільшеним попитом на європейську валюту всередині країни це не має. Як тільки євро почне знижуватися на світових ринках, він відразу ж подешевшає і до гривні", - зазначив старший аналітик Альпарі Вадим Іосуб.

Основні фактори зростання, за його словами, потік сильних макроекономічних даних з ЄС (зокрема, зростання позитивного сальдо торгового балансу Євросоюзу) на тлі відверто слабкої статистики з США (включаючи інфляцію, роздрібні продажі і будівництво нових будинків). На це накладаються безперервні скандали навколо фігури президента США Дональда Трампа.

Водночас, на думку аналітика, курс долара в Україні на поточному тижні продовжить зниження. Офіційний курс долара і його вартість на міжбанку опустяться до 26,2-26,3 грн, а готівковий долар у банках котируватиметься близько 26,1/26,3 грн. Євро  торгуватиметься відповідно зі зміною курсу крос-пари євро/долар на світових ринках.

"Якщо перші два тижні травня, на які випало багато святкових днів, курс долара тимчасово стабілізувався, то минулого повноцінного тижня він знову повернувся до траєкторії зниження, подешевшавши на різних сегментах валютного ринку на 0,2-0,5%. За тиждень офіційний курс долара США, встановлений НБУ, знизився з 26,47 грн до 26,37 грн, або на 0,4%. Середньозважений курс долара на міжбанку, за даними регулятора, за цей же час опустився з 26,47 грн до 26,35 грн, або на 0,5%. Середні курси купівлі/продажу долара на готівковому ринку в банках упали за тиждень з 26,21/26,49 до 26,16/26,40. Таким чином, купівля знизилася на 0,2%, а продаж – на 0,3%, при цьому спред між середнім продажем і середньої покупкою скоротився з 1,1% до 0,9%", - заявив аналітик.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-