Україна і Македонія планують розширити положення Угоди про вільну торгівлю

Україна і Македонія планують розширити положення Угоди про вільну торгівлю

Укрінформ
Македонія заявляє про готовність почати обговорення щодо розширення положень Угоди про вільну торгівлю з Україною.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку за підсумками робочої зустрічі заступника міністра економічного розвитку і торгівлі України - торгового представника Наталії Микольської з делегацією Македонії, яку очолював міністр з іноземних інвестицій Македонії Білл Павлескі.

«На сьогодні є два напрями торговельних відносин, які потребують першочергової уваги. Це поглиблення зобов'язань у рамках існуючої Угоди про вільну торгівлю між Україною та Македонією та, по-друге, налагодження секторальних ділових зв'язків у форматі В2В зустрічей", - сказала Микольська.

Міністр з іноземних інвестицій Македонії підтвердив готовність Македонії до початку обговорення щодо розширення положень Угоди, а також відзначив важливість вільної торгівлі, як стимулу для активізації інвестиційного співробітництва.

В контексті того, що 16 травня 2017 року ЄС запросив Україну приєднатися до Регіональної конвенції про Пан-євро-середземноморські преференційні правила походження (Конвенція Пан-Євро-Мед), Україна зацікавлена в оновлені положень Угоди із Македонією із застосуванням правил походження товарів, передбачених цією конвенцією. Це дозволить у подальшому застосовувати трикутник кумуляції (Україна-Македонія-ЄС) із застосуванням відповідних преференцій. Македонія підтримала таку ініціативу. Переглянути положення Угоди про вільну торгівлю планують вже цього року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-