Суди відновили роботу 12 ліквідованих банків - НБУ

Суди відновили роботу 12 ліквідованих банків - НБУ

1285
Ukrinform
Станом на 1 травня суди відновили роботу 12 ліквідованих банків.

Про це повідомляє у четвер прес-служба НБУ.

"Починаючи з 2014 року Національний банк проводить системну та послідовну роботу з очищення банківського ринку України від неплатоспроможних банків або банків, що були задіяні в незаконних оборудках з виведення та відмивання коштів. Проте на заваді цьому стають неправосудні судові рішення про відновлення діяльності банків та скасування рішень НБУ стосовно виведення їх з ринку", - йдеться у повідомленні.

Так, як зазначили у регуляторі, станом на 1 травня 2017 року суди ухвалили "неправосудні рішення, які набрали законної сили", відносно 12 банків: "Фінансова ініціатива", "Союз", "Український інноваційний банк", "Преміум", "Капітал", "Велес", "Радикал банк", "ТК Кредит", "Східно-промисловий комерційний банк", "Київська Русь", "КСГ Банк", "Хрещатик".

"Національний банк оскаржує неправосудні судові рішення до судів вищих інстанцій. Так, наприклад, у квітні 2017 року НБУ направив до Вищого адміністративного суду України касаційну скаргу на рішення суду апеляційної інстанції стосовно "КСГ Банк", - зазначили у Нацбанку.

Там нагадали, що НБУ 30 серпня 2016 року відкликав ліцензію "КСГ Банк" за систематичні порушення законодавства у сфері фінансового моніторингу.

"Національний банк неодноразово наголошував, що вбачає у неправосудних судових рішеннях про відновлення діяльності виведених з ринку банків виникнення системних ризиків для фінансової стабільності. Адже судова система використовується власниками таких банків як квазілегітимний інструмент повернення їх на ринок. Це, у свою чергу, нівелює зусилля НБУ, спрямовані на оздоровлення банківської системи України", - підкреслюється у повідомленні регулятора.

Нацбанк наголошує на необхідності якнайшвидшого проведення якісної судової реформи, яка б унеможливила корупційні дії, підвищила ефективність судової системи та повернула довіру до рішень судів, зазначив директор юридичного департаменту НБУ Олег Заморський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-