Україна ініціює перегляд тарифів у СОТ - Мінекономіки

Україна ініціює перегляд тарифів у СОТ - Мінекономіки

2093
Ukrinform
Україна зарезервувала право на перегляд тарифних зобов'язань у Світовій організації торгівлі.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"Відповідно для покращення системи митно-тарифного регулювання та отримання можливості перегляду тарифних зобов’язань у СОТ у будь-який час протягом наступного трирічного періоду (2018 – 2020 років) Україна зарезервувала відповідне право згідно зі Статтею XXVIII ГАТТ 1994 (документ СОТ G/MA/333 від 21.04.2017 українською та англійською мовами)", - йдеться у повідомленні.

Як пояснили в міністерстві, незважаючи на усі позитивні чинники приєднання до СОТ, необхідно констатувати, що протягом останніх років економічні умови в країні суттєво змінилися.

"Анексія Криму та події на сході України негативно вплинули на умови економічної діяльності і торгівлі, що ставить на порядок денний впровадження комплексних економічних реформ та використання усіх наявних механізмів для трансформації економіки України із сировинної у інноваційну", - зазначили в міністерстві.

У МЕРТ кажуть, що проводять послідовну роботу з впровадження економічних реформ, які покликані створити сприятливі умови для ведення бізнесу та залучення інвестицій. Зокрема, за останній період міністерством за участі експертів International Trade Center (ITC) була розроблена та презентована Експортна стратегія України: Дорожня карта стратегічного розвитку торгівлі 2017 – 2021, яка визначає вектор розвитку та реалізації торговельного потенціалу, зростання експорту і сприяє формуванню сильної та ефективної економіки. З метою налагодження координації дій між органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та суб’єктами господарювання у сфері зовнішньоекономічної діяльності розроблено проект постанови Кабінету Міністрів України “Про утворення Ради з міжнародної торгівлі при Кабінеті Міністрів України". У межах Ради, зокрема, заплановано утворення робочих груп зі спрощення процедур торгівлі; просування експорту; формування стратегій розвитку міжнародної торгівлі та аналізу їх реалізації; покращення системи митно-тарифного регулювання та торговельного захисту.

Згідно зі статтею XXVIII ГАТТ 1994, принциповою умовою зміни тарифних зобов'язань країною-членом СОТ є проведення переговорів та консультацій з заінтересованими країнами для узгодження компенсаційних поступок по інших товарах з метою збереження загального рівня доступу до ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>