Ковалів: Інвестори - це драйвери, що дозволять Україні швидко подолати відставання за рівнем ВВП

Ковалів: Інвестори - це драйвери, що дозволять Україні швидко подолати відставання за рівнем ВВП

Укрінформ
Іноземні інвестори - це драйвери, які дозволять Україні швидко подолати відставання від східноєвропейських країн за рівнем ВВП.

На цьому наголосила голова офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів на форумі «Чому прямі іноземні інвестиції важливі?», - повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Розмови про важливість іноземних інвестицій стали своєрідною мантрою. Так, вони, безперечно, необхідні. І насамперед тому, що іноземні інвестори створюють робочі місця, впроваджують нові технології, запускають цілий ланцюжок економічних відносин, створюючи так званий «мультиплікативний ефект». З’являється додатковий попит на вітчизняну продукцію», - сказала вона.

За словами Ковалів, іноземні інвестори - це драйвери, які дозволять Україні швидко подолати відставання від східноєвропейських країн за рівнем ВВП.

Присутній на форумі голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк висловився за підтримку законопроектів, спрямованих на створення сприятливих умов для залучення та підтримки прямих іноземних інвестицій Україні.

На його думку, прозорі та ефективні іноземні інвестиції допоможуть державі у боротьбі з корупцією на всіх рівнях.

На форумі було презентовано результати масштабного дослідження за результатами діяльності Системи Компаній “Кока-Кола” у 2015 році, яке було проведене компанією GFK Ukraine.

За результатами дослідження, у 2015 році було інвестовано в Україні 15 млн дол США (12 додаткових гривень у ВВП створила кожна гривня внеску “Кока-Кола”), а загалом від початку роботи в 1992 році – 490 млн дол США або 1% від загального обсягу прямих іноземних інвестицій в Україні.

Незважаючи на скорочення у харчовій галузі, обсяги виробництва минулого року збільшились на 13%. Що важливо – це збільшення відбулося без зростання споживання природних ресурсів та з мінімізацією впливу на довкілля.

“Економічний ефект від нашої діяльності ми називаємо «Ефект 12», що означає, що кожна гривня доданої вартості «Кока-Кола» генерує близько 12 додаткових гривень для української економіки. Сума усіх доданих вартостей, що утворюються завдяки нашому бізнесу оцінюється дослідженням на рівні 4,9 млрд грн., шо відповідає 0,25% ВВП, - сказав на форумі генеральний директор “Кока-Кола Беверіджиз Україна” Константінос Спанудіс. – Такий ефект став можливим завдяки багаторічним інвестиціям у виробництво, маркетинг, дистрибуцію упродовж 25 років роботи в Україні. Дослідженням доведено, що 1 робоче місце у системі компаній  підтримує 17 робочих місць на пов’язаних підприємствах».Також, за його інформацією, близько 1,7 млн осіб долучились до проектів соціального розвитку.

За словами Ковалів, результати дослідження – яскравий приклад того, наскільки важливі іноземні інвестиції для економіки України.

Учасники Форуму – народні депутати, державні службовці,представники бізнес-сектору та медіа обговорили питання необхідності іноземних інвестицій для економіки України.

На їхню думку, будь-які інвестиції потрібні, якщо вони створюють додану вартість,яка далі продовжує працювати на розвиток держави.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-