Гройсман обговорив з главою місії МВФ земельну й пенсійну реформи та приватизацію

Гройсман обговорив з главою місії МВФ земельну й пенсійну реформи та приватизацію

Укрінформ
Міжнародний валютний фонд вітає результати роботи уряду України, а також його пріоритети, визначені в Середньостроковому плані дій, і готовий підтримувати зусилля Кабінету міністрів стосовно їх реалізації.

Про це сказав глава місії МВФ по Україні Рон ван Роден у ході зустрічі з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом, інформує Урядовий портал.

"Глава місії МВФ підкреслив, що завершення Третього перегляду програми співпраці між Україною та Фондом, затвердженої в березні 2015 року, і виділення чергового кредитного траншу - це підтвердження прогресу, якого Україна досягла в питанні впровадження реформ та економічних перетворень", - йдеться у повідомленні.

Ван Роден відзначив успіхи в енергетичній реформі, реформі банківського сектору.

"Ми вітаємо, що в числі ваших пріоритетів - земельна й пенсійна реформи. І ми завжди готові надавати допомогу. Тож ми ведемо переговори з вашими колегами в уряді про те, як просувати ці реформи. Україна має хороше вікно можливостей, коли під вашим, у тому числі, керівництвом Україна може реалізувати пенсійну реформу, земельну реформу й провести приватизацію", - сказав ван Роден.

Зі свого боку, Гройсман подякував за співпрацю і підкреслив, що обговорення ключових реформ триває. "І ми очікуємо на остаточні рішення, сформовані в законопроектах, найближчим часом", - сказав глава уряду.

У ході зустрічі сторони приділили окрему увагу питанню обігу земель, пенсійній реформі й приватизації.

Гройсман особливо наголосив на тому, що питання земельної реформи - дуже чутливе для України. "Кроки, які ми маємо зробити, мають бути успішними", - сказав Прем'єр і підкреслив, що уряд виступає категорично проти будь-яких можливостей, які могли б використати олігархічні структури для скупки земельного ресурсу.

Говорячи про пенсійну реформу, представник МВФ підкреслив, що дискусії з цього приводу ведуться доволі активно, і проект реформи вже містить багато хороших елементів, але його остаточне формування потребує часу. Разом з тим Гройсман нагадав, що технічна робота з цих питань має завершитися вже у травні.

"По пенсійній реформі і реформі землі ми вийшли на хорошу формулу, яка може бути схвалена (парламентом - ред.). Я хочу, аби результат був позитивним", - наголосив Гройсман.

Він також представив колегам з МВФ ідею продажу неефективних держкомпаній через систему ProZorro та акцентував увагу на тому, що наразі в Україні необхідно оновити роботу Фонду державного майна, як ключового органу з продажу держактивів.

"Приватизація неефективних державних підприємств нам потрібна як повітря. Будемо працювати в цьому напрямку", - сказав глава уряду.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-