В оздоровленні української економіки вирішальними є чотири реформи - представник WB

В оздоровленні української економіки вирішальними є чотири реформи - представник WB

Укрінформ
Вирішальними для оздоровлення української економіки можуть стати чотири реформи: пенсійна, земельна, медична та антикорупційна.

Таку думку висловила директор Світового банку у справах України, Білорусі та Молдови Сату Кахконен в інтерв'ю DT.UA.

"Найперша - це пенсійна реформа. З фіскальної точки зору, вона вкрай важлива - 11% ВВП держави витрачається через Пенсійний фонд, при цьому лише половина з цих коштів покривається пенсійними внесками населення, решта фінансується бюджетом. Це величезний дисбаланс", - зазначила директор.

Вона додала, що майже 70% українських пенсіонерів живуть за межею бідності і потребують захисту держави. 

"Другою за важливістю, на наше переконання, є земельна реформа. Вона потребує значних трансформацій, але й сама може стати суттєвим поштовхом для зрушень у разі успішної реалізації. Скасування мораторію, підготовка та відкриття земельного ринку зможуть стати поштовхом до залучення інвестицій у державу", - підкреслює менеджер СБ. 

Третьою найважливішою реформою Кахконен визначила реформу охорони здоров'я. "Система фінансування сфери є вкрай неефективною: Україна витрачає на медицину понад 4% ВВП - відчутно більше, ніж будь-яка країна із схожим рівнем доходів, а якість медичних послуг залишається незадовільною. І це питання не лише неефективного використання бюджетних коштів, а й опосередкованих економічних втрат - збільшення очікуваної тривалості життя на рік підвищує рівень ВВП на душу населення приблизно на 4%", - підкреслила директор. 

За її словами, щороку в Україні через передчасну смертність та інвалідність "втрачається" майже 6 млн років продуктивного життя. 

Ще однією ключовою реформою Кахконен вважає антикорупційну реформу, складнощі якої очевидні для всіх, в тому числі – для приватних інвесторів.

Вона нагадала, що на початку тижня Світовий банк оприлюднив оновлений економічний аналіз, який підтвердив зростання української економіки на 2,3% у 2016 році. "Враховуючи нинішні темпи та зважаючи на несприятливу кон'юнктуру на зовнішніх ринках, блокаду на Донбасі та інші чинники, на 2017 р. ми прогнозуємо також незначне зростання у 2%. Для того, щоб прискорити темпи економічного зростання та досягти сталого відновлення, необхідно впроваджувати реформи. Інших рецептів немає", - зазначила Кахконен. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-