НАБУ позивається до Адміністрації морпортів через порушення правил тендеру

НАБУ позивається до Адміністрації морпортів через порушення правил тендеру

3778
Укрінформ
Національне антикорупційне бюро України підозрює Адміністрацію морських портів у порушення правил проведення тендеру на 712 млн гривень, відповідний позов подано до суду.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"Національне антикорупційне бюро України подало до Господарського суду м. Києва позов про визнання недійсним договору з проведення днопоглиблювальних робіт у портах України на суму 712 млн грн. Підставою стало порушення вимог Закону України "Про державні закупівлі" та інших норм чинного законодавства. Наразі судом порушено провадження у справі", - йдеться у повідомленні.

За інформацією НАБУ, слідством встановлено, що наприкінці 2015 – початку 2016 року державне підприємство "Адміністрація морських портів України" (ДП "АМПУ") здійснило конкурсні торги із закупівлі робіт та послуг.

"Проте переможця торгів було обрано з порушеннями закону "Про державні закупівлі", що засвідчив операційний аудит, проведений Державною аудиторською службою. Всупереч рекомендаціям державних аудиторів, наданих до моменту укладення договору, службові особи ДП "АМПУ" все одно підписали договір про закупівлю робіт та послуг із переможцем торгів. Внаслідок таких дій державі завдано збитків в особливо великих розмірах (попередня правова кваліфікація ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України)", - зазначається у повідомленні.

Розслідування за наведеними фактами детективи НАБУ здійснюють із грудня 2015 року.

Прокурори САП, які здійснюють процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, в березні 2017 року вступили у розгляд господарської справи про стягнення з ДП "АМПУ" заборгованості за оспорюваним НАБУ договором про надання послуг.

Таким чином, НАБУ та САП в ході здійснення досудового розслідування та процесуального керівництва вживають вичерпні заходи попередження можливої розтрати бюджетних коштів та захисту державних інтересів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-