Енергоатом задовольняє 62% потреб країни в електроенергії завдяки технічній грамотності персонала АЕС, - технічний директор НАЕК

Енергоатом задовольняє 62% потреб країни в електроенергії завдяки технічній грамотності персонала АЕС, - технічний директор НАЕК

313
Ukrinform
Високі результати атомної генерації, яка станом на кінець березня забезпечує 62% виробництва електроенергії в Україні, в значній мірі обумовлені дотриманням принципів культури безпеки. 

Про це заявив перший віце-президент – технічний директор НАЕК "Енергоатом" Олександр Шавлаков, відкриваючи VIII Міжнародну науково-практичну конференцію з культури безпеки на АЕС, пише прес-служба Енергоатома.

«Станом на кінець березня Енергоатом задовольняє 62% потреб країни в електроенергії. Такий показник треба розглядати не лише в контексті дефіциту вугілля для теплових електростанцій, але й як доказ значущості атомної енергетики для енергетичної безпеки України та стабільності економіки держави. У цих умовах дотримання виробничої дисципліни та неухильне слідування принципам культури безпеки є для нас найбільш актуальним та пріоритетним завданням», - наголосив технічний директор Енергоатома.

Він переконаний, що формування сильної культури безпеки у відокремлених підрозділах Компанії дозволяє, якщо не повністю виключити, то у значній мірі мінімізувати можливість виникнення несприятливих подій, особливо тих, які пов’язані з людським фактором. 

«Ми розуміємо надважливу роль цього фактору в нашій діяльності і наполегливо продовжуємо формувати сильну культуру безпеки в нашій Компанії. Поза сумнівом у цьому процесі ключову роль відіграють керівники структурних підрозділів Енергоатома. На практиці це відображається у тому, що підрозділи у своїй діяльності керуються певними методами та принципами роботи, моделями поведінки, які керівники вважають найбільш важливими для досягнення поставленої мети», - зазначив Олександр Шавлаков.

Перший віце-президент – технічний директор НАЕК «Енергоатом» також звернув увагу присутніх на тому, що культура безпеки має рунтуватись не лише на технічній грамотності і професіоналізмі співробітників, пов’язаних з експлуатацією атомних енергоблоків, але й на їхньому внутрішньому переконанні слідувати встановленим нормам та правилам, які спрямовані на викриття першопричин проблем з метою їх подальшого вирішення. 

«Тут в мене виникає аналогія з поняттям особистої свободи, яку ми розглядаємо, як усвідомлену потребу для розвитку кожної особистості. Своєю повсякденною роботою ми маємо утверджувати сприйняття культури безпеки саме як внутрішньої, усвідомленої потреби для кожного атомника», - додав технічний директор Компанії.

Довідка. Конференція, організована Енергоатомом, відбулась 29-30 березня у Києві. Окрім українських атомників у роботі Конференції взяли участь представники Всесвітньої асоціації операторів АЕС (ВАО АЕС, WANO), фахівці з АЕС Словаччини, Болгарії, Іспанії, а також – зі всесвітньовідомих в атомній енергетиці компаній AREVA та Westinghouse Electric.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-