Росія щодня привласнює понад 10 тисяч тонн українського вугілля - ЗМІ

Росія щодня привласнює понад 10 тисяч тонн українського вугілля - ЗМІ

1056
Укрінформ
За період з 1 по 20 березня 2017 року українсько-російський кордон перетнуло понад 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Про це свідчать статистичні дані РЖД, які є в розпорядженні "Економічної правди".

Згідно з даними, за дві декади березня з неконтрольованої українським урядом території Донецької та Луганської областей до Росії було відправлено 3,4 тис. піввагонів з вугіллям.

Таким чином, на територію Росії було вивезено понад 230 тис. т антрациту (понад 10 тис. т за добу), що в перерахунку на офіційну внутрішньодержавну ціну (1730 грн/т) еквівалентно 400 млн грн.

З неконтрольованих територій вагони прямують до РФ через дві залізничні станції - Гуково і Успенська, які з українського боку закриті ще з 2015 року.

До станції Гуково було відправлено понад 2,8 тис. вагонів, до станції Успенська – понад 500 одиниць, пише видання.

Середньодобове завантаження за перші 14 днів березня по обох станціях становило 152 вагони на добу, 15-20 березня - вже понад 210 вагонів.

Як відомо, саме 15 березня компанія ДТЕК бізнесмена Ріната Ахметова заявила про захоплення бойовиками "ДНР" та "ЛНР" всіх активів "ДТЕК Енерго" на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей.

Таким чином, після того, як бойовики захопили вугільні активи ДТЕК, кількість вагонів збільшилася на 60 одиниць.

Найбільшим відправником, за статистичними даними, є російська компанія "РЖД Логістика" - вона відправила понад 2 тисячі вагонів. На другому і третьому місцях - "Южтранс" і "Федеральна вантажна компанія" відповідно.

Серед компаній-відправників українського вугілля також є "СУЕК", яка є найбільшим виробником вугілля в Росії.

15 березня Президент Петро Порошенко повідомив, що пробні ешелони з українським вугіллям з окупованих територій вже пішли в Російську Федерацію.

За день до цього ватажок "ДНР" Олександр Захарченко також заявив про відправлення "пробної" партії вугілля в РФ.

Зі свого боку, прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков запевняв, що не має інформації про постачання вугілля з окупованого Донбасу до Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-