Нафта WTI торгується нижче $49

Нафта WTI торгується нижче $49

811
Ukrinform
Ціни на нафту дещо зросли у вівторок завдяки надіям на продовження пакту ОПЕК+ і відновлення стійкого попиту на сировину. 

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent піднялася на 0,41% - до 51,83 долара за барель. Ціна травневих ф'ючерсів на нафту марки WTI підвищилася на 0,35% - до 48,39 долара за барель.

У понеділок агентство Reuters повідомляло з посиланням на неназваних делегатів ОПЕК, що  держави, які входять в картель, дедалі більше підтримують ідею про необхідність продовження угоди для відновлення балансу попиту і пропозиції на ринку. При цьому країни, що не входять в картель, також повинні взяти в цьому участь.

Поточна угода про зниження обсягів видобутку діє до кінця червня. Однак поки вона не справила бажаного впливу на ринок, оскільки не всі країни-учасниці повністю виконують взяті на себе зобов'язання. Крім того, інші виробники, в першу чергу, США, почали нарощувати видобуток, в результаті чого нафта подешевшала більш ніж на 10% з початку 2017 року.

З моменту набуття чинності глобального нафтового пакту пройшло вже майже три місяці, але надлишок пропозиції на ринку зберігається, вказуючи на те, що старання ОПЕК+ поки не справили належного ефекту.

Трейдери розраховують, що впевнене зростання попиту на нафту сприятиме відновленню рівноваги на ринку і підтримає ціни.

"Світовий попит у 2017 році залишиться здоровим, і його темпи перевищать довгостроковий середній рівень у 1,2 млн барелів на добу на 0,2-0,4 млн барелів на добу. У такому разі сланцева нафта США не перешкодить ребалансуванню ринку за рахунок поєднання сильного попиту і ослаблення світової пропозиції", - вважає старший аналітик сировинних ринків у Vontobel Asset Management Джеремі Бейкер.

Наступними важливими факторами, здатними вплинути на нафтовий ринок в цілому, будуть щотижневі дані про товарні запаси в США: Американського інституту нафти (API) в ніч на середу і Міненерго в середу ввечері.

Станом на 09:15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 51,87 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 51,66 долара за барель, що на 4 центи вище від рівня закриття торгів ($51,62).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-