Нацбанк у лютому не зміг поповнити міжнародні резерви - виплачував держборг

Нацбанк у лютому не зміг поповнити міжнародні резерви - виплачував держборг

1465
Ukrinform
Станом на 1 березня 2017 року міжнародні резерви України становили 15,459 млрд дол., тобто залишились на рівні початку лютого.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"Міжнародні резерви України на 1 березня 2017 року становили 15 459,7 млн дол. США (в еквіваленті), за попередніми даними, залишившись на рівні початку лютого", - йдеться в повідомленні.

Загалом з початку поточного року обсяг міжнародних резервів майже не змінився (збільшився на 15 млн дол. США) завдяки тому, що у лютому Національний банк зміг компенсувати витрати іноземної валюти, зроблені у січні для згладжування надмірних коливань курсу гривні.

У НБУ зазначають, що поповнення міжнародних резервів протягом лютого відбувалося на міжбанківському валютному ринку шляхом проведення як валютних аукціонів, так і валютних інтервенцій у формі запиту найкращого курсу. Завдяки поступовому зростанню надходжень валютної виручки від експорту та підвищенню цін на товари українського експорту на світових ринках у лютому спостерігалася надлишкова пропозиція валюти на міжбанківському ринку. У цілому чиста купівля іноземної валюти Національним банком становила 80,9 млн дол. США за результатами місяця. Зокрема, НБУ купив 133,6 млн дол. США протягом місяця, у тому числі 100,6 млн дол. США - під час валютних аукціонів, 33 млн дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

Окрім цього, НБУ продав 52,7 млн дол. США протягом місяця: 42,7 млн дол. США - під час валютних аукціонів, 10 млн дол. США - під час інтервенцій у формі запиту найкращого курсу.

Водночас у лютому міжнародні резерви спрямовувалися на здійснення платежів за державним боргом: на платежі уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті - у сумі 62,4 млн дол. США (крім платежів на користь МВФ), у тому числі 43,4 млн дол. США - на обслуговування та погашення ОВДП, номінованих в іноземній валюті та на платежі уряду та НБУ на користь МВФ - у сумі 66,5 млн дол. США.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-