Україна завжди у центрі світової політики - голова комітету парламенту Японії

Україна завжди у центрі світової політики - голова комітету парламенту Японії

Укрінформ
Для Японії політика щодо України залишається дуже важливим аспектом з огляду на її важливість у геополітичному сенсі.

На цьому наголосив голова комітету закордонних справ палати представників парламенту Японії Міцуя Норіо під час зустрічі з головою Верховної Ради Андрієм Парубієм, повідомляє прес-служба українського парламенту.

«Японія дотримується послідовної позиції щодо незастосування сили та зміни кордонів. Ми розуміємо важливість вашої країни в геополітичному сенсі Європи і те, що ситуація в Україні дуже впливає на безпеку всієї Європі. Наша політика щодо України залишається дуже важливою», - сказав Норіо.

За його словами, Україна завжди перебувала у центрі світової політики. Голова комітету зазначив, що цінує зусилля України щодо проведення реформ, і нагадав, що сьогодні в країні працюють 39 японських компаній, а ще більше - зацікавлені у можливості роботи з нею. У цьому контексті він висловив сподівання, що завдяки реформам система інвестицій буде прозорою, адже це важливо для інвесторів.

Сторони підкреслили, що парламентська співпраця є важливим елементом для зміцнення відносин між країнами.

У свою чергу Парубій наголосив, що для України розвиток дружніх і партнерських відносин з Японією є одним із важливих напрямків зовнішньої політики, і подякував Японії «за підтримку у найважчі часи нашої державності».

Голова ВР подякував за економічну підтримку, зокрема у великому інвестиційному проекті - реконструкції Бортницької станції аерації, а також коштами на відновлення зруйнованих територій та реабілітації поранених. «Ця співпраця продовжується, і це дуже важливо», - наголосив Парубій.

Він нагадав, що Україна проголосила 2017-й Роком Японії в Україні, аби «більше українців дізналися про культуру, традиції і про сучасну Японію, про її розвиток».

Голова Верховної Ради України висловив переконання, що «є багато сфер для нашої майбутньої співпраці, зокрема безпека і проведення реформ». «Світ стає менш безпечним, Японія також відчуває загрози від Російської Федерації, і нам потрібно поглиблювати співпрацю для недопущення будь-яких загроз», - наголосив він.

Спікер запросив Міцуя Норіо відвідати Україну і зазначив, що наша держава «зацікавлена у тому, аби більше представників японської влади могли глибше її пізнати», водночас наголосив на необхідності продовження санкцій проти Росії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-