Ощадбанк відтепер уповноважений зберігати готівку НБУ

Ощадбанк відтепер уповноважений зберігати готівку НБУ

Укрінформ
Національний банк України надав АТ "Ощадбанк" статус уповноваженого банку, який може залучатися до зберігання запасів готівки регулятора.

Про це повідомляє прес-служба НБУ.

"АТ "Ощадбанк" є першим банком України, який зможе здійснювати операції із запасами готівки Національного банку України за дозволами останнього, а також забезпечуватиме банки регіону готівкою та прийматиме від них надлишки", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, Національний банк України делегуватиме частину функцій, які він сьогодні виконує в регіонах, іншим учасникам ринку - банкам, у рамках реалізації Концепції організації готівкового обігу в Україні. Це дозволить поступово перейти від частково контрольованої моделі організації готівкового обігу, що наразі існує в Україні, на делеговану модель.

Відповідно до вимог Положення про критерії та порядок відбору банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки НБУ, затвердженого постановою Правління Нацбанку від 28 вересня 2016 року № 389 (далі - Положення № 389), Національний банк України здійснює відбір банків, які можуть залучатися до зберігання запасів готівки Національного банку України.

До участі у відборі допускаються банки, які надали відповідні письмові звернення про намір стати уповноваженими та відповідають критеріям, встановленим Положенням № 389. АТ "Ощадбанк" письмово звернувся до Національного банку України про намір стати уповноваженим банком по зберіганню запасів готівки НБУ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-