"Віденська угода" ОПЕК підхльостує ціну нафти

Укрінформ
Ціни на нафту зросли в ході ранкових торгів у понеділок завдяки скороченню видобутку ОПЕК і держав, що не входять у картель, але подальше зростання стримало збільшення виробництва сировини у США.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість травневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent збільшилася на 0,66% - до 56,69 долара за барель. Ціна квітневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,65% - до 54,34 долара за барель.

Згідно з доповіддю ОПЕК, у січні країни картелю зменшили видобування нафти на 890 тисяч барелів на день порівняно з груднем - до 32,139 мільйона барелів. При цьому країни, що брали на себе зобов'язання по скороченню видобування у рамках віденських угод, сумарно понизили його на 1,146 мільйона барелів з обіцяних 1,254 мільйона. Крім того, минулого тижня генеральний секретар ОПЕК Мохамед Баркіндо заявив, що країни ОПЕК дотримуються умов угоди на 90%, а держави, що не входять в організацію, також демонструють бажання дотримуватися умов угоди.

ОПЕК на засіданні 30 листопада 2016 року у Відні домовилася про скорочення свого видобування на 1,2 мільйона барелів на день з жовтневого рівня - до 32,5 мільйонів барелів.  11 країн, що не входять в ОПЕК, 10 грудня погодили скорочення свого видобування сумарно на 558 тисяч барелів на добу, у тому числі Росія - на 300 тисяч барелів. Угоду укладено на перше півріччя 2017 року з можливістю пролонгації.

Водночас стримують зростання світових цін дані Міненерго США про зростання запасів нафти в країні. Комерційні запаси нафти у США(виключаючи стратегічний резерв) за тиждень, що завершився 17 лютого, збільшилися на 0,6 мільйона барелів, або на 0,1% - до 518,7 мільйона барелів. При цьому аналітики вважали, що запаси збільшилися на 3,475 мільйона барелів - до 521,575 мільйона барелів.

"Це саме незначне зростання за останні пару місяців. Якщо тенденція до скорочення імпорту і невеликого зростання запасів збережеться впродовж наступних тижнів, можна буде припустити, що очолюване ОПЕК зниження виробництва починає діяти", - сказали аналітики банку ANZ.

Станом на 09:45 за київським часом ціну на нафту марки Brent встановлено на рівні 56,73 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 56,35 долара за барель, що на 4 центи вище за рівень закриття торгів ($56, 31).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-