МВФ виступає за скасування розтермінування оплати за компослуги

МВФ виступає за скасування розтермінування оплати за компослуги

2324
Ukrinform
Міжнародний валютний фонд виступає за скасування можливості громадянам, які не отримують житлові субсидії, розтерміновувати оплату за житлово-комунальні послуги.

Про це йдеться у проекті меморандуму України та МВФ, який є у розпорядженні видання «Економічна правда».

Зокрема, МВФ вимагає до 1 квітня 2017 року скасувати норму, за якою домогосподарства, що не отримують субсидій, могли здійснювати оплату за опалення протягом 12 місяців (у розстрочку). Варто зазначити, що цей пункт досі залишається неузгодженим.

Згідно з меморандумом, МВФ також вимагав знизити норми споживання з 5,5 до 4,5 кубометра на 1 кв. метр для індивідуального опалення та з 65 до 51 кВт/г на 1 кв. метр електроенергії, що використовується для індивідуального опалення.

Цей пункт Україна частково виконала. Зокрема, переглянуто соціальні нормативи використання газу для індивідуального опалення: з 5,5 кубометра до 5,0 кубометра на 1 кв. метр опалювальної площі на місяць в опалювальний період. Також переглянуто нормативи використання електроенергії для індивідуального опалення: з 65 кВт·г до 51 кВт·г на 1 кв. метр опалювальної площі.

Як відомо, Кабмін дозволив українцям розтерміновувати оплату за компослуги 19 жовтня.

Згідно з цією нормою, споживач може отримати розтермінування і в місяць звернення повинен сплатити 50% рахунку, а іншу частину необхідно оплатити рівномірно протягом квітня-вересня наступного року, до початку наступного опалювального сезону.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-