Нафта дещо виросла на фоні скорочення видобутку

Нафта дещо виросла на фоні скорочення видобутку

853
Ukrinform
Ціни на нафту в п'ятницю демонструють невелику позитивну динаміку на тлі скорочення видобутку країнами ОПЕК і іншими державами у рамках відповідної угоди.

Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.

Вартість квітневих ф'ючерсів на північноморську нафтову суміш марки Brent зросла на 0,02% - до 55,63 долара за барель. Ціна березневих ф'ючерсів на нафту марки WTI збільшилася на 0,04% - до 53,02 долара за барель.

ОПЕК 30 листопада домовилася про зниження свого видобутку на 1,2 мільйона барелів за день - до 32,5 мільйона барелів. Країни, що не входять у ОПЕК, 10 грудня погодили скорочення свого видобутку сумарно на 558 тисяч барелів за добу, у тому числі Росія - на 300 тисяч барелів. Угода укладена на перше півріччя 2017 року з можливістю пролонгації.

Водночас обмежує зростання вартості "чорного золота" деяке подорожчання американської валюти, в якій торгується нафта, що сталося декілька годин тому. Негативно на торги впливає і збільшення комерційних запасів нафти у США (виключаючи стратегічний резерв), які, за опублікованими в середу даними Міненерго США, за тиждень, що завершився 3 лютого, підскочили на 13,8 мільйона барелів - до 508,6 мільйона барелів. Аналітики очікували зростання показника лише на 2,5 мільйона барелів - до 497,3 мільйона барелів.

"Незважаючи на долар, що зміцнився, і побоювання, що зберігаються, з приводу зростання виробничих запасів нафти у США, трейдери знову звернули увагу на скорочення видобутку ОПЕК", - цитує агентство Рейтер думку неназваних аналітиків з банку ANZ.

Станом на 09:15 за київським часом ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні 55,77 долара за барель. На відкритті Brent торгувалася по 55,70 долара за барель, що на 7 центів вище за рівень закриття торгів ($55,63).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-