6 лютого: народний календар і астровісник

6 лютого: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Ксенії; не сплутайте сніг з манною небесною

Сьогодні преподобної Ксенії-Римлянки, а також блаженної Ксенії Петербурзької. Преподобна Ксенія (світське ім’я Євсевія) народилася в аристократичній родині в Римі. Батьки мали намір віддати її заміж, але дівчина втекла на острів Кос (поблизу узбережжя Малої Азії). Тут Євсевію було навернуто у християнство пресвітером Павлом. Після цього вона змінила ім’я на Ксенію. Згодом перебралася до міста Мілас в Карії, де за власний кошт звела церкву Святого Стефана і утворила християнську громаду. Згодом стала черницею. Померла у Міласі, тому іноді зветься Ксенією Мілаською. Щодо блаженної Ксенії Петербурзької, то вона жила наприкінці ХVІІІ століття. Вийшовши заміж, жінка дуже рано овдовіла. Смерть чоловіка настільки вразила Ксенію, що вона вирішила роздати все майно, переодяглася в чоловічий одяг і прийняла подвиг юродства – один із найважчих, адже юродивий – це своєрідний дивак, на якого всі тицяють пальцями, з якого всі сміються і кого зневажають. Подвиг добровільного божевілля вона несла 45 років. Ікони цієї святої є чи не в кожному православному храмі, а ім’я Ксенія, Оксана, надзвичайно популярне.

Наші пращури цього дня підмічали: «Вранці сорока стрибає з гілки на гілку – на відлигу». А ось якщо зайці чутливо сплять і здалеку чують мисливців – стоятиме суха морозяна погода, а коли вибігають з-під ніг – відлига втримається.

Іменинниці сьогодні всі Ксенії.

Сьогодні 11-ий місячний день. Місяць росте, він у позитивних Близнюках. Один із найенергетичніших днів. Надзвичайно вдалий час для всіх бізнесових справ, початку нових проектів, творчості. Але треба бути уважним і обережним в усьому, а розпочаті справи неодмінно доводити до кінця. Не можна перевантажувати себе, активним є хребет. Вживайте побільше фруктів і соків. І не зациклюйтесь на матеріальному аспекті буття. Від вашого нахмуреного чола грошей не побільшає, черговий транш не прийде. Камінь дня – вогняний опал. До речі, найкращі в світі вогняні опали добувають у Мексиці; камінь є одним із символів цієї країни. Трапляється він і в українських Карпатах.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1929 році – 30,4, а найтеплішим у 1990 -  +7,6.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-