Семерак заявив, що Нацстратегію поводження з відходами вже розробляють

Семерак заявив, що Нацстратегію поводження з відходами вже розробляють

819
Ukrinform
Міністерство екології та природних ресурсів України взяло курс на стратегічне вирішення проблеми сміття в країні та розпочало комплексну роботу з підготовки Національної стратегії поводження з відходами.

Про це сказав міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, коментуючи засідання Надзвичайної комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Львівській облдержадміністрації, яке відбулося у п'ятницю під головуванням Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, повідомляє прес-служба міністерства. 

«Ми маємо визнати, що для кожного міста в Україні є загроза повторення «грибовецької трагедії». Мінприроди взяло курс на стратегічне вирішення проблеми сміття в країні та розпочало комплексну роботу з підготовки Національної стратегії поводження з відходами. Ми зробили все, щоб процес її створення був максимально швидким. Зараз тривають відкриті консультації з громадськістю, а це є шлях до ухвалення правильного рішення», - зазначив міністр.

Семерак також додав, що у вирішенні питання зі львівським сміттям важливо, щоб територію сміттєзвалища «Збиранка» було перетворено на екологічно безпечну.

«У найкоротші терміни з території міста Львова має бути видалено тверді побутові відходи. Крім того, має бути утворене сучасне екологічно безпечне місце видалення відходів, сортування та переробки сміття. Я переконаний, що міська влада Львова має взяти лідерство та підійти максимально відповідально до цієї роботи», - переконаний міністр.

Семерак також відзначив, що Мінприроди готове надати термінову допомогу у проведенні екологічної експертизи всіх проектів, підготовлених міською владою Львова.

Як повідомляв Укрінформ, за підсумками засідання комісії за участю Прем’єр-міністра Гройсмана було ухвалено рішення передати Львову земельну ділянку для облаштування нового полігону. Водночас міський голова Андрій Садовий пообіцяв провести за кошти міського бюджету рекультивацію Грибовецького полігону.

29 травня 2016 року на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом виникла пожежа. Під час її гасіння стався зсув сміття, яке накрило трьох рятувальників та інженера-еколога комунального підприємства «Збиранка», що опікувалося полігоном ТПВ. Після рішення територіальних громад закрити звалище обласний центр змушений був шукати місце для своїх відходів в інших регіонах та вивозити його до столиці, що викликало спротив її мешканців. На початок рекультивації сміттєзвалища, яка відкладалася протягом багатьох років, львівські депутати виділили 10 млн грн. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>