Держенергоефективності: Україна - на фінішній прямій приєднання до IRENA

Держенергоефективності: Україна - на фінішній прямій приєднання до IRENA

3038
Ukrinform
Участь України в засіданні Генеральної асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA) є нагодою повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії.

На цьому наголосив голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук, виступаючи в суботу на 7-му засіданні IRENA в Абу-Дабі (ОАЕ), повідомляє Урядовий портал

"IRENA об'єднує різні країни по всьому світу, щоб стимулювати їх перехід до сталого енергетичного майбутнього, використовуючи інноваційні технології та кращі фінансові інструменти. Для України велика честь мати можливість приєднатися до цієї організації. Переконані, що участь в IRENA дасть змогу вивести відновлювану енергетику України на новий рівень розвитку, допомагаючи досягти мети – зменшення залежності від традиційних енергоресурсів, особливо газу", - наголосив Савчук у своїй промові, додавши, що для нашої держави участь в IRENA – це нагода повноцінно долучитися до світового тренду використання чистих джерел енергії.

Він поінформував, що "у процесі приєднання до IRENA Україна знаходиться на фінішній прямій". Відповідний законопроект, розроблений Держенергоефективності, за його словами, вже погоджено з усіма центральними органами влади, і є сподівання, що у найближчі місяці Верховна Рада його прийме.

Виступаючи від імені уряду України, голова Держенергоефективності також ознайомив учасників засідання, представників понад 150 країн світу з потенціалом та політикою розвитку "зеленої" енергетики в Україні, цілями прийнятого Національного плану дій з відновлюваної енергетики до 2020 року. Він зауважив, що у своїй роботі Держенергоефективності вже використовує дослідження IRENA, у тому числі Дорожню карту розвитку відновлюваної енергетики в Україні до 2030 року (REMAP-2030).

Про ключові напрацювання IRENA розповів її генеральний директор Аднан Амін, презентуючи звіт щодо виконання річної програми роботи та бюджету за 2016-2017. За його словами, зростання кількості членів IRENA (в даний час 150 членів і 27 країн в процесі приєднання) підтверджує світову потребу до переходу на чисті джерела енергії. За останні два роки більшість нових генеруючих потужностей у світі встановлено на відновлюваних джерелах енергії. Лише у 2015 році зафіксовано 156 ГВт нових таких потужностей, а обсяг вкладених інвестицій у цю сферу сягнув рекордних 286 млрд доларів. Все це свідчить про те, що "енергетичний" перехід на відновлювані джерела набуває глобального характеру. Зі свого боку, IRENA продовжуватиме надавати підтримку та допомогу усім країнам, які взяли курс на нарощування частки "зеленої" енергії, особливо тим, які потребують полегшення доступу до фінансових ресурсів.

"Безпрецедентна трансформація нашої енергетичної системи йде повним ходом. Різке падіння цін та швидкий розвиток технологій стимулювали інвестування у відновлювану енергетику", - повідомив генеральний директор IRENA і додав, що на сьогодні ключовим є питання, як прискорити перехід до глобального, сталого енергетичного майбутнього.

Участь у 7-му засіданні IRENA взяли понад 1100 представників іноземних держав з понад 150 країн світу. Президентом цьогорічного засідання обрано Італію.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-