ЧАЕС більше не використовуватиме природний газ

ЧАЕС більше не використовуватиме природний газ

Укрінформ
Чорнобильська АЕС відмовилась від використання природного газу і впроваджує заходи з енергозбереження.

Про це повідомила прес-служба Державного агентства України з управління зоною відчудження.

У 2016 році на об'єктах ЧАЕС відбувся перехід централізованого теплопостачання на електропостачання, що дало можливість повністю відмовитись від використання природного газу. Вже сьогодні місячна економія від вжитих заходів під час опалювального сезону становить 6 млн грн.

До опалювального періоду 2016-2017 рр. котельня ЧАЕС забезпечувала тепловою енергією понад 130 будівель і споруд. Оскільки вартість 1 Гкал тепла, що виробляла котельня, постійно зростала (від 600 грн/Гкал у 2011 до 2150 у 2015 році), а виробництво тепла знижувалося (з 71000 Гкал в 2011 до 22000 у 2015 році), було прийняте рішення оптимізувати систему теплопостачання об'єктів промислового майданчика ЧАЕС. Це дозволило знизити витрати на теплопостачання та відмовитися від використання природного газу.

Після проведення порівняльного аналізу витрат на виробництво й транспортування теплової енергії до споживачів від котельні ЧАЕС було прийнято рішення оптимізувати кількість будівель і окремих приміщень, які потребують обігріву", – йдеться в повідомленні.

Нині 32 будівлі забезпечені індивідуальними вузлами теплопостачання, що дало можливість підвищити надійність роботи всіх технологічних систем та значно зменшити собівартість кожної отриманої гігакалорії тепла без погіршення умов праці персоналу. Промислово-опалювальна котельня зупинена і перебуває в резерві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-