Націоналізація Привату. День третій

Націоналізація Привату. День третій

Оновлюється
4566
Ukrinform
Протягом другого дня націоналізації Приватбанк відновив платежі фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб. Національний банк України надав Приватбанку кредит рефінансування на 15 млрд грн.

Також НБУ звітував, що відділення, банкомати і сервіси Приватбанку працювали в стабільному режимі, служби інкасації оперативно поповнювали банкомати.

У Мінфіні уточнили, що можливість об'єднання "Ощадбанку" і "Приватбанку" розглядалася декілька місяців тому. У даний момент держава сфокусується на стратегії розвитку "Приватбанку".

Приватбанк вдалося стабілізувати - Шлапак

21.12.2016 21:11

Приватбанк працює в звичайному режимі, платежі здійснюються без обмежень.

Про це йдеться у зверненні голови правління банку Олександра Шлапака до клієнтів та співробітників банку.

"Сьогодні можна з упевненістю сказати, ми з успіхом впоралися із завданням стабілізації і збереження найбільшого українського банку, мінімізації панічних настроїв серед клієнтів банку. Приватбанк працює в звичайному режимі, платежі здійснюються без обмежень", - заявив Шлапак.

Як відзначається у зверненні, держава з самого початку процесу націоналізації активно підтримала банк: "У нас є можливість оперативно поповнювати готівку в банкоматній мережі і касах банку по всій Україні. У вівторок Верховна Рада прийняла закон про додаткові гарантії вкладникам Приватбанку. І вже сьогодні цифри і статистика роботи банку говорять про те, що ситуація стабілізувалася і понадлімітна підтримка банку з боку власників і регулятора, маю надію, в майбутньому не знадобиться".

За словами Шлапака, вже у середу обсяги отримання готівки в банкоматній мережі банку повернулися до середніх по 2016 році показників трохи більше 1 млрд гривень на добу, тільки за останню добу в банку оформлено понад 2 тисячі нових депозитів, не лише гривневих.

"Електронний банк Приват24, інші зручні банківські сервіси працюють стабільно і залишаться доступними нашим клієнтам, будуть ставати тільки краще. Ми не будемо знижувати ліміти кредитування корпоративних клієнтів, а навпаки, збільшимо можливості фінансування їх за рахунок подальшого розвитку програми підтримки підприємництва КУБ", - сказав голова правління.

Він також повідомив, що система оплати праці та кадрова політика банку залишаться незмінними.

"Якщо в майбутньому виникне потреба внести  до неї зміни це буде ретельно та всебічно обговорюватись зі співробітниками", - заявив Шлапак.

З банкоматів Привату сьогодні знімають готівки не більше, ніж до націоналізації - Нацбанк

21.12.2016 14:44

У Національному банку України пояснили, що обсяги зняття готівки з банкоматів ПриватБанку вийшли на режим, який був до його націоналізації.

Про це сказав заступник голови НБУ Яків Смолій, повідомляє прес-служба НБУ на своїй сторінці у Facebook.

"Обсяги зняття готівки з банкоматів вийшли на режим, який був до переходу банку у власність держави. Банкомати завантажуються в нормальному режимі. Обсяги готівки є в необхідній кількості. Доступність систем видачі готівки сьогодні становить 93%",- сказав Смолій. 

За його словами, ПриватБанк виконує всі платежі. 

"ПриватБанк учора виконав всі платіжні доручення всіх клієнтів - юридичних і фізичних осіб. Також були сплачені всі платежі до бюджету. Як вже повідомлялося, об'єм платежів склав більше ніж 750 тисяч штук", - додав Смолій.

Як повідомляв Укрінформ, раніше екс-директор з інформаційних технологій «ПриватБанку» Дмитро Дубілет заявив, що темпи зняття готівки з банкоматів ПриватБанку набагато менші у вівторок ніж у понеділок. 

У Приватбанку заявляють, що за добу прийняли 37 мільйонів на депозити

21.12.2016 14:19

За останню добу в націоналізованому Приватбанку оформлено майже 2 000 нових депозитів фізосіб.

Про це Укрінформу повідомили в прес-службі банку. 

За даними прес-служби, за останню добу у відділеннях Приватбанку і Приват24 було оформлено 1 972 нових депозитних договорів на суму 37 мільйонів гривень, 1,47 мільйонів доларів і 382 тисяч євро. 

"Усі вклади фізичних осіб в Приватбанку, згідно прийнятого 20 грудня Верховною Радою закону, отримали стовідсоткову гарантію виплат, навіть якщо сума перевищує 200 000 грн", - йдеться у повідомленні.

Націоналізація Привату: НБУ пояснив, як запобігатиме інфляції

21.12.2016 13:10

Облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) будуть лише частково монетизовані Національним банком України, а отже, впливу на інфляційні процеси в державі не матимуть.

Про це йдеться у роз'ясненні Нацбанку, розміщеному на сторінці регулятора у Facebook.

"Помилкова відповідь: НБУ "надрукує" 116,8 млрд грн, які через Приватбанк потраплять в руки населення і будуть спрямовані на купівлю валюти, що прискорить зростання цін. Правильна відповідь: НБУ може монетизувати ОВДП, випущені Міністерством фінансів для капіталізації Приватбанку, не на 116,8 млрд грн, а тільки частково і на незначну суму. І лише частина отриманої Приватбанком ліквідності потрапить в руки населення. А отже, це матиме помірний вплив на готівковий курс гривні та рівень інфляції", - зазначили у НБУ, коментуючи питання як капіталізація вплине на курс гривні та рівень інфляції.

У Нацбанку назвали хибними трактування, які ототожнюють поняття "капіталізація" та "монетизація".

Як повідомляв Укрінформ, Міністерству фінансів необхідно додатково капіталізувати Приватбанк як мінімум на 116,8 млрд грн.

У Приваті розповіли, чому вчора працювали до десятої вечора

21.12.2016 12:07

Протягом минулої доби ПриватБанк обробив понад 775 тисяч платежів юридичних осіб, підприємців та суб'єктів господарювання.

Про це повідомляє прес-служба банку.

"Платежі корпоративних клієнтів і підприємців здійснювалися до 22-00 з урахуванням продовження операційного дня СЕП НБУ", - зазначили в прес-службі.

При цьому, як зазначають в банку, Державна фіскальна служба України повідомила, що не буде штрафувати платників податків - клієнтів ПриватБанку за можливі порушення строків перерахування податкових зобов'язань до бюджетів у період 19-20 грудня 2016 року.

21 грудня усі операції з рахунками юридичних осіб, суб'єктів господарювання здійснюються ПриватБанком в звичайному режимі без обмежень. Також у звичайному режимі банк обслуговує фізичних осіб - мережа відділень та терміналів самообслуговування банку приймають платежі без обмежень, банкоматна мережа ПриватБанку завантажена готівкою, збої у роботі банкоматів з технічних причин не перевищують 7% від загальної кількості працюючих АТМ.

Сьогодні населення вже менше знімає готівку з банкоматів ПриватБанку - Дубілет

21.12.2016 10:05

Темпи зняття готівки з банкоматів ПриватБанку набагато менші сьогодні ніж учора. 

Про це на своїй сторінці у Facebook написав екс-директор з інформаційних технологій «ПриватБанку», син голови правління АКБ «ПриватБанку» Дмитро Дубілет. 

«Скажений, скажений, просто СКАЖЕНИЙ день. За цей день я, Олег Гороховський, і наша команда пережили стільки стресу і принижень, що не передати словами. Все заради того, щоб врешті-решт усі платежі для фізичних осіб і корпоративних клієнтів почали працювати у стандартному режимі. І навіть з банкоматами ситуація почала вирівнюватися. Сьогодні темпи зняття менші, ніж учора (любі інкасатори і касири кас перерахунку, Ви - герої! Втім, як і усі наші співробітники)», - написав Дубілет. 

Гонтарева розповіла, коли "Приватбанк" пустять з молотка

21.12.2016 01:27

Для того, щоб виставити "Приватбанк" на продаж, слід його стабілізувати, на що може піти не менше року.

Про це заявила Валерія Гонтарева в ефірі одного з телеканалів.

"Думаю, "Приватбанк" буде мати вартість і його можна буде продати. Але 9 місяців – це дуже оптимістичний прогноз. За моїми підрахунками, це займе не менше року, але не більше 3 років", - заявила глава НБУ.

Окрім того, Гонтарева заявила, що до наглядової ради банку, яка зараз формується, увійдуть міжнародні фахівці.

"Банк як бізнес не перестав існувати, ми не відправили його на ліквідацію, а гарантували населенню всі його депозити. Зараз капітал банку буде сформований державними паперами, прийде сильна нова команда менеджменту і наглядової ради із іноземними фахівцями, які допоможуть з трансформаціями цього банку", – розповіла вона.

Про події другого дня націоналізації читайте тут

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>