Кутовий наказав розібратися зі спробою знищення виноградників у Шабо

Кутовий наказав розібратися зі спробою знищення виноградників у Шабо

1276
Ukrinform
Міністр агрополітики Тарас Кутовий доручив своєму заступнику розібратися у ситуації, що склалася у відносинах між французом-виноробом Крістофом Лакареном та групою аграріїв села Шабо, один з яких знищив частину виноградників на орендованій Лакареном земельній ділянці.

Про це Кутовий повідомив у Фейсбуці після зустрічі з виноробом Лакареном 

"Історія Крістофа Лакарена зацікавила багатьох. Нагадаю, його виноградники на Одещині були винищені кілька тижнів тому (наприкінці листопада - ред). Ситуація викликала стурбованість Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, в результаті чого з’явилось відповідне доручення розібратися в ситуації", - зазначив Кутовий.

Зустрівся з Крістофом, зауважив глава відомства, "і почув його історію, так би мовити, з перших вуст. Говорили дві години. Вирішення проблеми я бачу у трьох площинах: розслідування з боку МВС, питання компенсації втрат і питання коректності оформлення земельних відносин. Останнє в нашій компетенції, тому дав доручення (розібратися в конфлікті - ред.) своєму першому заступнику Максиму Мартинюку".

"Ми готові працювати над пошуком рішень, які будуть максимально ефективними. Сподіваюсь, істина буде знайдена", - підсумував Кутовий.

Як повідомлялося, наприкінці листопада одеський француз-винороб Лакарен звернувся з листом до Прем'єр-міністра Гройсмана з проханням "захистити його бізнес", нагадавши, що під час останнього перебування у Франції голова уряду гарантував безпеку французьких інвестицій, які стикаються з "рейдерством" в Україні.

Між тим, невідомий бульдозерист знищив 40-річні кущі виноградника на частині орендованої земельної ділянки, коли він був у дорозі до Одеси на чергову податкову перевірку. Поліція склала протокол про правопорушення, оскільки Лакарен вирощує виноград на законно орендованій землі, і термін дії оренди, за його словами, закінчується в 2022 році.

За словами винороба, що є виробником авторських вин під егідою Інституту виноградарства і виноробства імені Таїрова, "це акт рейдерства - хтось, напевне, хоче забрати землю під забудову".

Лакарен звернув увагу, що знищення частини виноградників збіглося у часі з поновленими перевірками господарства податківцями, претензіями з боку інших владних установ. "Від мене знову вимагають експертизу вироблюваних вин, хоч повний комплекс лабораторних досліджень можна отримати в Таїровському інституті. Це один крок вперед і три назад. А Європа - це не так. Вони не знищують дрібних виробників і конкуренцію. Боюся, що через пару тижнів можу опинитися взагалі без виноградників, і мені доведеться виїхати", - додав винороб, що свого часу переробив під житло залишену колгоспну будівлю, перевіз із Франції родину, отримав ліцензію на виноробство.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>