Українські виробники розкритикували заборону експорту курятини до ЄС - 07.12.2016 14:55 — Новини Укрінформ
Українські виробники розкритикували заборону експорту курятини до ЄС

Українські виробники розкритикували заборону експорту курятини до ЄС

930
Ukrinform
В Асоціації виробників готового продовольства (UFEB) вважають, що заборона на експорт м’яса птиці з України до країн ЄС через спалах пташиного грипу в Херсонській області дає можливість Євросоюзу усунути серйозного конкурента.

На цьому наголошується в повідомленні асоціації, надісланому Укрінформу.

«Українська курятина успішно продається на ринку ЄС, а також освоює ті ринки, на яких реалізується європейська курятина: Ірак, Арабські Емірати, африканські країни. Таким чином, пташиний грип в Україні став можливістю для Євросоюзу усунути серйозного конкурента», - коментує голова Ради з питань експорту продовольства Богдан Шаповал, зауважуючи, що за тиждень, що минув з часу виявлення зараження пташиним грипом у Херсонській області, лише ЄС ввів обмеження на імпорт м'яса птиці з території України.

В асоціації виробників зазначили, що заборона на експорт м'яса птиці з України до країн ЄС стане ударом по українському птахівництву, адже у 2015 році лише на Нідерланди припало майже 17% поставок, а за 11 місяців 2016 року - 12%. Україна входить до десятка світових експортерів цієї продукції і є сильним конкурентом на європейському ринку.

Спалах пташиного грипу був зафіксований у Херсонській області (с. Новоолександрівка Каланчацького району) 30 листопада.

UFEB (Ukrainian Food Export Board) - асоціація виробників готового продовольства, що допомагає вітчизняним підприємствам харчової промисловості здобувати нові ринки збуту та закріплюватися на традиційних. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>