Україна подала заявку про вступ до IRENA

Україна подала заявку про вступ до IRENA

Укрінформ
Україна подала заявку щодо приєднання до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), що була погоджена країнами-членами агентства.

Про це інформує Урядовий портал.

"Україна успішно проходить процедуру приєднання до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA). Так, на виконання Указу Президента України від 10 травня 2016 року № 200/2016 Держенергоефективності подало заявку щодо членства України в IRENA, до якої країни-члени не висловили жодних заперечень", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, заявка України щодо вступу до Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії є погодженою країнами-членами IRENA.

"Наступний крок - прийняття розробленого Держенергоефективності законопроекту "Про приєднання України до Статуту Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії IRENA. Зараз зазначений законопроект проходить погодження із центральними органами виконавчої влади", - повідомив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Як пояснив Савчук, приєднання до Статуту IRENA матиме низку переваг для України. По-перше, це налагодження тісної співпраці з розвиненими державами у сфері відновлюваної енергетики, залучення передового досвіду і прогресивних механізмів фінансування проектів у цій сфері.

По-друге, це можливість подавати заявки до абудабійського фонду розвитку (АDFD) на отримання дешевих кредитів на впровадження "зелених" проектів. Наразі бюджет фонду складає $350 млн, а кредити надаються на конкурсній основі під 1-2% терміном до 20 років.

Міжнародне агентство з відновлюваних джерел енергії (IRENA) створено у 2011 році. Його діяльність спрямовано на забезпечення швидкого переходу до сталого використання відновлюваних джерел енергії в глобальних масштабах. Зараз членами IRENA є 144 країни і ще 31 країна подала заявку на приєднання до організації. Бюджет IRENA на 2016-2017 роки становить $46 млн.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-