Укроборонпром працює не на повну через брак грошей - гендиректор

Укроборонпром працює не на повну через брак грошей - гендиректор

1207
Ukrinform
Через фактичне недофінансування Міністерства оборони України, яке склалося через відсутність законодавчих змін, потужності підприємств-учасників ДК "Укроборонпром" задіяні менш ніж на половину своїх можливостей.

Про це повідомляє прес-служба Укроборонпрому.

"Ця ситуація сталася через скорочення Державного оборонного замовлення для потреб Збройних сил України приблизно на 1,2 млрд грн, що автоматично зменшує запланований обсяг робіт із виготовлення, модернізації та поточного ремонту озброєння та техніки", - йдеться в повідомлені.

Гендиректор концерну Роман Романов заявив, що якщо депутати будуть гальмувати прийняття оборонних законів, то вони залишать галузь без роботи.

"Укроборонпром" не є бюджетною структурою, а лише виконує замовлення Міноборони, що є пріоритетом його діяльності. Якщо депутати й надалі гальмуватимуть прийняття необхідних законодавчих ініціатив  щодо фінансування Міністерства оборони України, вони залишать без роботи цілу галузь", - пояснив Романов.

Окрім того, за підсумками 9 місяців із 105 підприємств-учасників Концерну, які знаходяться на підконтрольній території України, не є прибутковими 49 підприємств у зв'язку із неповним фінансуванням Міноборони, яке для "Укроборонпрому" є замовником робіт.

Невиконання фінансування Міністерства оборони України у обсягах, затверджених держбюджетом, не дозволяє планувати ефективне використання потужності підприємств протягом року. Наразі під загрозою відправлення у тимчасову неоплачувану відпуску знаходяться близько 500 робітників ДП "Житомирський бронетанковий завод" та 150 робітників ДП "Львівський бронетанковий завод".

Державний концерн "Укроборонпром" виконує роботи для Збройних сил України лише у розмірі 32,6% відсотків від всіх запланованих призначень на Державне оборонне замовлення. З розподілених державою 13,5 мільярда гривень, які спрямовані на ремонт, модернізацію і виготовлення нового озброєння, ДК "Укроборонпром" отримав замовлення лише на 4,4 мільярда гривень. З цих коштів 1,6 мільярда було направлено на ремонт техніки, а 2,8 - на створення нових зразків озброєння.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-