АМКУ vs Газпром: госпсуд Києва відклав позов про стягнення 172 мільярдів

АМКУ vs Газпром: госпсуд Києва відклав позов про стягнення 172 мільярдів

1846
Укрінформ
Господарський суд Києва відклав розгляд позову Антимонопольного комітету щодо стягнення з російської компанії «Газпром» 172 млрд грн штрафу й пені на 5 грудня.

Про це інформує у понеділок Радіо Свобода

Суд відклав розгляд позову для ознайомлення сторін процесу з додатковими матеріалами, наданими по суті спору.

У січні 2016 року Антимонопольний комітет України оштрафував російський «Газпром» на 86 млрд грн за «зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу через українську газотранспортну систему».

Термін виконання цього рішення закінчився 4 травня, компанія «Газпром» оскаржила його, але суди всіх інстанцій, зокрема і Верховний суд України, відмовили російській компанії у задоволенні скарги. Згодом в Антимонопольному комітеті України заявили, що від «Газпрому» вимагають сумарно 172 млрд грн, зокрема штраф і пеню за його несвоєчасну сплату.

У січні після рішення АМКУ російська компанія «Газпром» заперечила звинувачення у зловживанні монопольним становищем на ринку транзиту природного газу. У «Газпромі» назвали рішення АМКУ «нічим іншим, як спробою вчинити тиск» на російську компанію, і пообіцяли «захищати свої права й інтереси всіма можливими з правового погляду методами».

Наприкінці квітня 2015 року тодішній прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк звернувся до АМКУ з проханням почати розслідування щодо «Газпрому», оскільки його дії на українському ринку завдають шкоди українській економіці, а сама компанія діє на «дискримінаційних, фактично неконкурентних умовах».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-