Гройсман: Ми знайдемо механізми відновлення виробництва комбайнів

Гройсман: Ми знайдемо механізми відновлення виробництва комбайнів

Фото
1879
Ukrinform
Уряд знайде механізми відновлення масштабного виробництва сільськогосподарської техніки в Україні.

Про це Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив під час відвідин ТОВ Науково-виробниче підприємство "Херсонський машинобудівний завод", повідомляє Урядовий портал.

"Щодо підтримки виробництва комбайна, як говорить керівництво підприємства, цей комбайн вже доведений до високої якості. Якщо це так і буде доведено, я думаю, що ми зможемо говорити про те, щоби знайти механізми підтримки відновлення будівництва комбайнів в Україні", - заявив  Гройсман.

Прем'єр-міністр наголосив, що уряд має за пріоритет підтримку машинобудування в Україні.

"Сьогодні ми бачимо, що обладнання для сільгоспвиробництва, у тому числі і техніка, може вироблятися абсолютно повністю в Україні... Ми маємо сьогодні абсолютно всі шанси створити український трактор... Нам важливо, щоб ми використали наші компетенції, щоб виробляти на таких підприємствах нашу сільгосптехніку", - сказав Гройсман.

Він зазначив, що в Україні виробляється близько 100 видів сільськогосподарського обладнання - сівалки, борони, оприскувачі та інше.

"Ми готові через підтримку аграріїв, які виробляють національний продукт, компенсувати при закупівлі такої техніки для українських аграріїв 20-30% вартості. Це буде здешевлювати продукцію для аграріїв, і аграрій буде отримувати можливість цю техніку застосовувати на виробництві. Таке коло ми хочемо запустити", - повідомив він.

Уряд та Національний комітет з промислового розвитку працюють над цим питанням, зазначив Прем'єр.

"Я думаю, що ми знайдемо правове регулювання для того, щоб прийняти необхідні правові рішення - якщо потрібно, закони або постанови уряду, і запустити цей механізм. Якщо ми розпочнемо з одиниць виробництва такої техніки, то через  кілька років ми будемо сотнями і тисячами виробляти українську техніку. А це десятки тисяч робочих місць українців з високою заробітною платою", - наголосив Гройсман.

Прем'єр-міністр зазначив, що уряд передбачив у проекті бюджету на 2017 рік 5,5 млрд грн на підтримку малих та середніх фермерських підприємств, що може бути збільшена до 10 млрд. Наразі уряд веде консультації із парламентом щодо пошуку необхідних для цього механізмів.

"Частину грошей, яку ми будемо компенсувати для сільгоспвиробників, ми маємо направляти на закупівлю нашої продукції українського машинобудування. У цій кооперації ми зможемо зробити відновлення нашої промисловості", - підкреслив глава уряду.

Прем'єр ознайомився із продукцією ТОВ НВП "Херсонський машинобудівний завод" та поспілкувався із його працівниками.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-