На ЮУАЕС встановили обладнання для роботи з новим паливом Westinghouse

На ЮУАЕС встановили обладнання для роботи з новим паливом Westinghouse

924
Ukrinform
На енергоблоці №3 Южно-Української АЕС встановлено спеціальний перевантажувач для роботи з новими контейнерами, призначеними для перевезення свіжого ядерного палива виробництва компанії "Westinghouse".

Про це повідомили у прес-службі станції.

"На вузлі свіжого ядерного палива енергоблоку №3 Южно-Української АЕС встановлено кантувач для роботи з новими контейнерами, призначеними для перевезення свіжого ядерного палива виробництва компанії "Westinghouse". Він використовуватиметься для переведення тепловиділяючих збірок з горизонтального положення у вертикальне, з наступним їх встановленням у чохли для свіжого палива та завантаженням до активної зони реактора", - розповіли у прес-службі.

Там також зазначили, що починаючи з 2005 року, Южно-Українська АЕС є пілотним майданчиком по реалізації проекту диверсифікації паливних поставок для атомних станцій України. Не дивно, що ця станція стала піонером і у використанні нових контейнерів TRAVELLER VVER. За їх допомогою тепловиділяючі збірки, виготовлені на заводі компанії "Westinghouse", розташованому в шведському місті Вастерас, будуть доставлятися на южно-український майданчик.

"Після виготовлення паливну касету переміщують лише в горизонтальному стані. І тільки на вузлі свіжого палива вона переводиться у вертикальне положення та згодом встановлюється в спеціальні чохли, з яких у подальшому завантажується до активної зони реактора", - розповідає начальник відділу ядерної безпеки Олексій Арванінов.

З 2017 року TRAVELLER VVER стане єдиним пакувальним комплектом для транспортування вказаного виду палива. Ліцензію на застосування цього контейнера видано Державною інспекцією ядерного регулювання України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-