Комерційний облік комунальних послуг пройшов перше читання

Комерційний облік комунальних послуг пройшов перше читання

1179
Ukrinform
Народні депутати підтримали в першому читанні законопроект про комерційний облік комунальних послуг.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, відповідне рішення підтримали 238 нардепів.

"Проект Закону передбачає обов’язкове обладнання всіх будівель, що приєднані до зовнішніх теплових мереж (крім мереж систем автономного теплопостачання), зовнішніх мереж гарячого водопостачання (крім мереж систем автономного гарячого водопостачання), зовнішніх водопровідних мереж (крім мереж систем автономного водопостачання) будинковими вузлами обліку, відповідно, теплової енергії та води. Проект передбачає, що саме такі вузли обліку використовуватимуться для комерційного обліку відповідних комунальних послуг", - йдеться у пояснювальній записці до документа.

Проект також передбачає, що обладнання будинковими вузлами обліку існуючих будівель зобов’язаний провести оператор відповідних зовнішніх мереж у термін: нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року; житлових будівель - до 1 жовтня 2018 року.

Крім того, в багатоквартирних будинках та інших будівлях, де налічується більше одного споживача, проект закону передбачає обов’язкове встановлення індивідуальних (квартирних) приладів обліку (або приладів-розподілювачів теплової енергії), які використовуються для розподілу показів будинкового приладу обліку.

Законопроект встановлює, що розрахунки за надані комунальні послуги (постачання теплової енергії, постачання гарячої і питної води) здійснюються виключно за даними комерційного обліку.

Також проект закону прямо встановлює правила розподілу обсягу спожитої комунальної послуги між споживачами (у випадку багатоквартирних будинків та інших будівель, де налічується більше одного споживача).

Крім того, законопроект визначає гарантії доступу споживачів до облікової інформації, на основі якої формуються рахунки за спожиті послуги.

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закрив сьогоднішнє засідання парламенту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?> */ ?>