Будівництво ядерного сховища дозволить щороку економити $200 млн - Домбровський

Будівництво ядерного сховища дозволить щороку економити $200 млн - Домбровський

1155
Ukrinform
Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива, яке буде зведене у Чорнобильській зоні відчуження та прийматиме на зберігання відпрацьоване ядерне паливо з трьох українських АЕС, дасть Україні змогу щороку економити до $200 млн.

Про це заявив перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський, повідомляє прес-служба Енергоатому.

"Компанія докладає максимум зусиль для реалізації проекту з будівництва Централізованого сховища для зберігання відпрацьованого ядерного палива з українських АЕС. Цей проект зміцнить енергетичну незалежність України та дозволить заощаджувати до 200 мільйонів доларів щорічно", - переконаний Домбровський.

За його словами, уже сьогодні Енергоатом має змогу щорічно заощаджувати багато коштів на вивезенні відпрацьованого ядерного палива завдяки експлуатації сховища на Запорізькій АЕС (єдина діюча станція, що має власне сховище відпрацьованого ядерного палива - ред.).

"Щороку НАЕК "Енергоатом" заощаджує багато коштів завдяки тому, що частково позбулась необхідності вивозити відпрацьоване ядерне паливо, розпочавши промислову експлуатацію сухого сховища відпрацьованого ядерного палива на ЗАЕС", - зазначив Домбровський.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-