Канада допоможе Україні з "надровою" реформою - Семерак

Канада допоможе Україні з "надровою" реформою - Семерак

778
Ukrinform
Мінприроди працює над проектом Концепції реформування Державної служби геології та надр, який враховуватиме досвід у цій сфері провідних країн світу.

Про це під час підписання Меморандуму про співпрацю у сфері геології та надр між Україною і Канадою розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, повідомляє Урядовий портал.

Він зазначив, що для України є цікавою модель реформування використання надр, яка свого часу була запроваджена у Канаді.

"Наша концепція реформування сфери надрокористування на цьому етапі базується здебільшого на європейському досвіді та останніх проведених аналізах європейською комісією. Сьогодні колеги з Канади виявили бажання також долучитися як експерти щодо реформи користування надрами. Розраховую, що це буде взаємовигідне співробітництво для науковців обох країн", - зазначив Остап Семерак.

Водночас, повертаючись до теми реформування Державної служби геології та надр, Остап Семерак зазначив, що в Україні буде докорінно змінено систему функціонування сфери геології та надр.

"У Службі геології повинні працювати геологи, а не бізнесмени. Ми повинні забрати з цієї служби такі функції контролю. Геоконтроль повинен перейти до моніторингово-контрольної служби і геологи повинні займатися розвідкою нових родовищ. Незважаючи на тривалий занепад науки в Україні, вдалося зберегти досить сильне вітчизняне ядро геологічного співтовариства. Саме ці люди повинні працювати у новій службі", - підкреслив Семерак.

Міністр також зазначив, що для усунення корупційної складової щодо видачі відповідних ліцензій та дозволів держава має перейти до відкритих конкурсів чи аукціонів з продажу спецдозволів.

"Слід розділити функції Держгеонадр. Не може одна установа займатися і розвідкою, і наданням спецдозволів на видобування, а потім сама ж перевіряти їх виконання. На цьому неодноразово наголошували наші міжнародні партнери та рекомендували розділити виконання функцій", - резюмував урядовець.

Він також висловив надію, що канадські та українські експерти і науковці будуть працювати спільно в рамках проектного офісу, який буде створено при Мінприроди.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-