Субсидія оформлюється на фактичних мешканців житла - Мінсоцполітики

Субсидія оформлюється на фактичних мешканців житла - Мінсоцполітики

7089
Ukrinform
Безповоротна допомога уряду у сплаті житлово-комунальних послуг – субсидія – може оформлюватися, виходячи з кількості фактично проживаючих осіб із числа зареєстрованих мешканців житла.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, повідомляє Урядовий портал.

«Часто буває так, коли в квартирі чи будинку, де проживають батьки, зареєстровані діти, які фактично там не проживають вже багато років. Зрозуміло, що їхній дохід до обчислення субсидії ніякого відношення не має», - сказав він.

За словами міністра, у такому випадку мешканець квартири при оформленні субсидії в декларації про доходи має вказати родичів, які зареєстровані, але не живуть з субсидієотримувачем.

Також разом із декларацією треба подати заяву з проханням розглянути на комісії питання про нарахування субсидій на фактичну кількість людей, які мешкають у квартирі. А також надати документ, що підтверджує факт непроживання відповідної особи за цією адресою (довідка з місця роботи в іншому місці), (довідка про навчання в іншому місці, про перебування на лікуванні тощо).

«На підставі цієї заяви управління соціального захисту направляє до помешкання цього заявника державного соціального інспектора. Він, у свою чергу, приходить, перевіряє, складає акт. Далі в органі соціального захисту готують подання на комісію. І комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а на трьох. І це рішення комісії є обов’язковим до виконання тими житлово-комунальними підприємствами, які є надавачами послуг. Тобто послуги нараховуються не на п’ятьох прописаних, а на трьох реальних мешканців. І доходи для обрахунку субсидії також беруться з трьох замість п’яти членів родини», - пояснює Рева.

У Мінсоцполітики нагадують, що для оформлення субсидії необхідно подати заяву та декларацію про доходи. Єдиною причиною відмови надання субсидії може бути одноразова покупка товару більше, ніж на  50 тисяч гривень. Тим, хто раніше оформив субсидію у 2015-2016 роках, не потрібно проходити цю процедуру знову. Субсидія у 2016-2017 роки призначається їм автоматично.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-