СОТ визнав незаконною заборону РФ на імпорт свинини з ЄС

СОТ визнав незаконною заборону РФ на імпорт свинини з ЄС

1154
Ukrinform
Світова організація торгівлі (СОТ) визнала незаконною російську заборону на імпорт живих свиней, свіжої свинини та іншої продукції свинарства з ЄС.

Про це повідомляється на сайті Єврокомісії.

"Цей захід не базується на відповідних міжнародних стандартах і порушує правила Угоди СОТ щодо застосування санітарних і фітосанітарних заходів. Окремі російські заборони на імпорт із Польщі, Литви і Естонії отримали таку ж критику з боку панелі", - йдеться у заяві.

Як зазначається, йдеться про заборону, введену Росією на початку 2014 року через низку випадків африканської чуми свиней (АЧС) на території ЄС поблизу кордону з Білоруссю.

В заяві зазначається, що країни-члени СОТ можуть скористатися своїм правом, щоб визначити відповідний рівень санітарної охорони і відповідно обмежити імпорт на основі санітарно-технічних умов, але це стосується лише випадків, коли це робиться відповідно до правил організації.

"СОТ надсилає сильний сигнал Росії і всім членам СОТ щодо їх зобов'язань із дотримання міжнародних стандартів, зокрема, в даному випадку, принципу регіоналізації (який дозволяє торгувати окремим районам країни, які визнаються вільними від шкідників чи хвороби, навіть якщо ситуація на решті території країни не найсприятливіша) і вимагає проведення оцінки ризику, заснованої на наукових даних", - йдеться у заяві.

Повідомляється, що у Росії є 60 днів на те, щоб оскаржити рішення СОТ.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>