У Dragon Capital вважають, що Україна й МВФ домовилися про взаємне "скорочення"

У Dragon Capital вважають, що Україна й МВФ домовилися про взаємне "скорочення"

1995
Ukrinform
Зменшення суми траншу МВФ до $1 млрд і можлива затримка з його виплатою до серпня не становлять загрози для економіки або фінансових ринків.

Про це йдеться в прес-релізі Dragon Capital, наданому в розпорядження Укрінформу.

«Заява представника МВФ підтверджує раніше озвучену інформацію, що в результаті переговорів первинний список обов'язкових законопроектів був скорочений, очевидно, в обмін на зниження суми третього траншу до $1 млрд з $1,7 млрд. Враховуючи поступове відновлення української економіки і зростання валютних резервів центробанку на тлі сприятливої зовнішньої кон'юнктури, скорочення суми траншу і можлива його затримка до серпня не становлять загрози для економіки або фінансових ринків", - вважає головний економіст Dragon Capital Олена Бєлан.

За словами експерта, схвалення наступного траншу МВФ розблоковує кредитну гарантію уряду США у розмірі $1 млрд.

«Крім того, Україна може розраховувати на 0,6 млрд євро макрофінансової підтримки від ЄС. Хоча для їх отримання треба ухвалити додаткові законопроекти, що, найімовірніше, затримає надання цих коштів до осені, коли Рада повернеться з літніх канікул", - відзначила Бєлан.

Проте аналітик застерігає, що після отримання цих коштів у співпраці з міжнародними кредиторами знову настане довга пауза, насамперед через відсутність підтримки непопулярних реформ у парламенті.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-