Комерційний облік тепла і води дозволить платити лише за спожите — Савчук

Комерційний облік тепла і води дозволить платити лише за спожите — Савчук

1157
Ukrinform
Ухвалення Верховною Радою закону про  "Про комерційний облік комунальних послуг" дозволить українцям платити лише за спожиті ресурси та стимулюватиме до енергозбереження.

Таку думку висловив голова Держенергоефективності Сергій Савчук, повідомляє Урядовий портал.

"Важливість законопроекту важко переоцінити. Адже ефективне впровадження заходів з енергозбереження неможливе без повного обліку енергоресурсів", - сказав Савчук і додав, що запровадження 100% приладного обліку дозволить знизити  обсяг необлікованих витрат води у внутрішньобудинкових системах та скоротити споживання теплової енергії протягом 1-3 років в середньому на 15-20%.

Голова агентства також пояснив, що забезпечення обов’язкового приладного комерційного обліку не дозволить суб’єктам господарювання у сферах природних монополій перекладати понаднормативні втрати у мережах на споживачів.

Так, законопроект передбачає обов’язковість комерційного та розподільчого приладного обліку, як колективного, так і індивідуального. Він також встановлює граничні терміни запровадження обліку: для нежитлових будівель - до 1 жовтня 2017 року, а для житлових - до 1 жовтня 2018 року.

Загалом запровадження комерційного та розподільчого приладного обліку стимулюватиме енергоефективну поведінку споживачів та, як наслідок, приведе до зменшення обсягу споживання тепла та води.

Законопроект розроблено з метою імплементації Директиви 2012/27/ЄС "Про енергетичну ефективність" у частині комерційного обліку теплової енергії та гарячої води. Учора, 6 липня, його було зареєстровану у ВРУ за №4901.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-