Збільшення ставки екологічного податку призведе до подорожчання продукції - експерт

Збільшення ставки екологічного податку призведе до подорожчання продукції - експерт

1011
Ukrinform
Наслідки застосування податку на виробництво та імпорт товарів в упаковці у разі прийняття проекту законів №№4835-4838 «Про внесення змін до Податкового кодексу України» та пов’язаних з ним законопроектів чинитимуть негативний вплив не тільки на бізнес, але й погіршать соціально-економічне становище держави та її громадян.

Про це сьогодні, 5 липня, під час прес-конференції під гаслом: "Ні!" новим податкам!" за участю представників Американської Торговельної Палати в Україні, Європейської Бізнес Асоціації та інших представників бізнес спільнот заявив Голова Спілки молочних підприємств України Вадим Чагаровський. Він повідомив, що ті ставки податку на упаковку, які містяться у проекті закону №4836 у 10 разів більші ніж витрати, які здійснюватиме бізнес у разі втілення роздільного збору відходів упаковки та застосування розширеної відповідальності виробника.

Тобто, законопроект №4836 передбачає, що, наприклад, молоко у пластиковій пляшці подорожчає на 17 копійок. Проте подорожчає не тільки молоко, але й уся молочна та інші види продукції: вода, пиво, ласощі тощо», - розповів Чагаровський.

Також він додав, що введення податку на упаковку в 2017 році призведе до того, що кожен українець повинен буде заплатити додатково 160 гривень в рік. Для сім’ї ці видатки складатимуть вже 500-800 гривень, а враховуючи те, що в економіці зайнято лише 16,2 млн. громадян, то навантаження на кожного працюючого складе понад 400 гривень.

«В Україні всього 16 млн. працюючих. Тобто, якщо ми 6,6 млрд. перерахуємо на кожного із них, то це буде 400 грн. додаткового стягнення на  податок», - додав  Голова Спілки молочних підприємств.

Відтак на противагу проектів законів №№ 4835-4838 представники бізнесу підтримали інший законопроект, що зареєстрований у ВР під номером 4028, який пройшов усі необхідні експертизи та базується на європейських принципах розширеної відповідальності виробника та практиці роздільного збору відходів. Законопроект 4028, насамперед, передбачає, що підприємства, які виробляють упаковку та товари в упаковці братимуть на себе відповідальність за збір та переробку використаної упаковки, тобто фінансуватимуть витрати, пов"язані з цим. А функція держави полягатиме в тому, щоб встановлювати норми обсягів переробки та контролювати їх дотримання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-