Нацкомісії з енергетики треба встановити чіткі правила - експерт

Нацкомісії з енергетики треба встановити чіткі правила - експерт

917
Ukrinform
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), регулює галузеві ринки з річним обігом коштів близько 400 млрд грн. 

Тому її діяльність має бути врегульована законом, що встановить чіткі та незмінні "правила гри".  

Про це під час прес-конференції в Укрінформі сказала голова правління Всеукраїнської агенції інвестицій та сталого розвитку, експерт Реанімаційного пакету реформ (РПР) Юлія Усенко.

«Маємо великі ринки, які за річним обігом коштів обліковуються сьогодні близько 400 млрд грн - цифри, які були представленні регулятором. Звісно, що при таких серйозних масштабах потрібно задавати діючі незмінні регульовані правила гри. І хтось має за цими правилами слідкувати», - сказала Усенко.

За словами експерта, Європейський Союз закликає Верховну Раду проголосувати за проект закону «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг», який дозволить врегулювати роботу комісії.

«Прийняття закону – це одна з умов для отримання другого траншу макрофінансової допомоги розміром 600 млн євро», - підкреслили у РПР.

Як відомо, 16 червня очікується голосування Верховної Ради за проект закону №2966-д «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг». Ухвалення цього законопроекту дасть змогу створити регулятора на основі європейських директив, що отримає політичну, функціональну та фінансову незалежність.

Законопроект розглядається в парламенті вже понад рік. У червні 2015 року його відправили на доопрацювання до Кабміну. У січні 2016 року Рада відправила законопроект про НКРЕКП на повторне перше читання. У квітні 2016 року Верховна Рада ухвалила за основу доопрацьований законопроект № 2966-д "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг".

Ухвалення проекту є одним із зобов'язань України перед Європейським Союзом та західними кредиторами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-