На "нульові" декларації українцям хочуть дати три місяці

На "нульові" декларації українцям хочуть дати три місяці

5066
Ukrinform
Парламентська робоча група розробила законопроект щодо одноразового декларування, який передбачає можливість для заможних українців добровільно задекларувати доходи під гарантії держави щодо звільнення від будь-якої адміністративної чи кримінальної відповідальності, а також щодо відсутності будь-яких перевірок.

Про це на круглому столі у Києві заявив начальник Департаменту адміністративного оскарження та судового супроводження ДФС України Дмитро Донець, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Комітетом Верховної Ради було створено робочу групу, в рамках якої було розроблено проект одноразового декларування. У першу чергу, в рамках проекту передбачається, що всі фізичні особи будуть зобов'язані сплачувати податки з тих доходів, які вони отримують. По-друге, надання можливості всім громадянам фактично задекларувати всі доходи, з яких до цього моменту не були сплачені податки, і сплатити при цьому досить невелику ставку податку у розмірі 5%. І третє, проект допоможе наповнити бази фіскальної служби інформацією про активи та майно, яке знаходиться у розпорядженні фізичних осіб, оскільки бази ДФС не є повними», - сказав він.

За словами Донця, все одноразове декларування пройде протягом 4 кварталу 2016 року, за умови швидкого прийняття відповідного законопроекту.

«Починаючи з 1 жовтня 2016 року по 31 грудня 2016 громадяни будуть мати можливість подати декларації», - сказав він.

Представник ДФС звернув увагу, що подавати декларації можуть всі фізичні особи - резиденти України.

«Сама процедура декларування є абсолютно добровільною і не є обов'язковою. Метою цього законопроекту не є створення ускладнень для пересічних громадян, метою є заможні особи, які бажають задекларувати доходи. Пенсіонерам не доведеться йти та подавати такі декларації, це однозначно», - заявив Донець.

Звітність буде подаватись в електронній формі, виключення робитиметься тільки для осіб, що знаходяться за кордоном. Вони матимуть можливість подати звітність у паперовій формі поштою.

Начальник департаменту зазначив, що об'єктом декларування буде все майно, яке є у фізичної особи станом на 31 грудня 2015 року. Сплачуватись податок буде з тієї суми, яку особа визначить самостійно.

"Замість сплати суми податку держава надаватиме гарантії. Особу не може бути притягнуто до кримінальної відповідальності за ухилення від сплати податку, службове підроблення, службове недбальство... Окремо звільняється від обов'язку пояснювати та розкривати джерела походження тих чи інших активів та тих грошей, майна, що зазначені в декларації. Також зазначаємо, що відомості, наведені у декларації, не є підставою та доказом вчинення особою кримінального правопорушення", - сказав Донець.

Начальник департаменту запевнив, що ДФС не буде мати можливості проведення перевірки за результатами подання одноразової декларації, такі перевірки забороняються.


Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-