Насалик презентував програму енергонезалежності України

Насалик презентував програму енергонезалежності України

2249
Ukrinform
Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик презентував заходи щодо енергоефективності паливно-енергетичного комплексу та програму енергетичної незалежності України.

Презентація проекту «Енергоефективність: паливно-енергетичний комплекс" відбулася 7 червня на засіданні Національної ради реформ, яке відбулося за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та вугільної промисловості.

Для якнайшвидшого впровадження заходів з енергоефективності на рівні держави Насалик запропонував членам Національної ради реформ підтримати низку цільових проектів Міненерговугілля. Зокрема, проекти будівництва гідроагрегату №4 на Дністровській ГАЕС протягом 2017-2020 рр., завершення реконструкції 6 енергоблоків на вітчизняних ТЕС, а також встановлення на підстанціях ОЕС України пристроїв компенсації реактивної потужності для зниження витрат електроенергії в мережах на передачу та розподіл. Міністр Міненерговугілля підсумував, що загальний економічний ефект від реалізації вищезазначених проектів становитиме 1 млрд кубометрів газу або 1,6 млн тонн вугілля на рік.

Окрім того, Насалик презентував інноваційну програму ENERGYLOOP, яка полягає у зменшенні енергоспоживання та одночасному збільшенні власного видобутку природного газу і виробництва біопалива до 27 та 7,2 млрд кубометрів відповідно. За словами міністра, успішна реалізація цієї програми дозволить до 2020 року відмовитися від імпортованого газу.

Насалик запропонував закріпити рішенням Національної ради реформ необхідність:

- розробити та подати до Верховної Ради України проект Закону України «Про енергетичну ефективність» (Кабінет Міністрів України, Верховна Рада України);

- ухвалити Закон України «Про ринок електричної енергії» (Верховна Рада України);

- прийняти на засіданні Енергетичну стратегію 2035 (Кабінет Міністрів України);

- підтримати проекти з енергоефективності в генерації і промисловості;

- розробити механізм гарантованого повернення інвестицій для реконструкції енергоблоків ТЕС (Кабінет Міністрів України, НКРЕКП);

- відновити нарахування інвестиційної складової для 6 проектів реконструкції енергоблоків ТЕС (Кабінет Міністрів України, НКРЕКП);

- визначити у нормативних актах норми щодо цільового використання коштів, отриманих електропередавальними організаціями за перетікання реактивної електроенергії від споживачів (Кабінет Міністрів України, НКРЕКП).

Він наголосив, що основні принципи державної політики і державного регулювання у сфері енергоефективності мають відповідати євроінтеграційним процесам та бути сформовані відповідно до вимог Директиви 2012/27ЄС. Тому наразі, за словами  Ігоря Насалика, триває спільна робота за участю Міненерговугілля над розробкою проекту Закону України «Про енергетичну ефективність».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-