Фонд держмайна планує цьогоріч продати 450 держпідприємств

Фонд держмайна планує цьогоріч продати 450 держпідприємств

1167
Ukrinform
Фонд державного майна до кінця року продасть 450 державних підприємств, зокрема 20 великих.

Про це в інтерв'ю Урядовому кур'єру розповів голова Фонду Ігор Білоус. 

«Плануємо продати 450 держпідприємств, зокрема 20 великих. Це ОПЗ, шість обленерго, чотири ТЕЦ. У нас уже є фінансові консультанти і оцінювачі, ми йдемо за планом», - сказав Білоус.

За його словами, обленерго будуть виставлені на продаж із 1 вересня, і до кінця року фонд планує продати всі шість.

«Готуємо до продажу Центренерго. Не впевнений, що встигнемо цього року, бо це складний об’єкт. Поки що затверджено план розміщення акцій з продажем на аукціоні до 31 грудня 2016 року», - додав Білоус. Однак він припустив, що термін буде перенесено: радники вважають, що краще не проводити аукціон посеред опалювального сезону.

«Приблизно 50 - середні підприємства, решта - малі. З деякими середніми підприємствами маємо проблеми у судах. З малими, які реалізовуємо через електронні й голландські аукціони, теж трішки відстаємо від графіка переважно через саботаж і конфлікт інтересів, й тому що немає попиту і неможливо широко рекламувати об'єкти приватизації. Для цього нещодавно створили веб-сторінку, присвячену суто об'єктам приватизації», - розповів голова ФДМ.

Він також дотримується думки, що у державній власності має залишитися не більше 300 підприємств.

«Підтримуємо Прем'єра - максимум 300, а то й 100-200. Решту треба виводити з-під приватизаційної заборони», - зазначив Білоус.

На його думку, за державою треба залишити лише суперважливі для неї підприємства: атомна енергетика, енергетична інфраструктура, трубопроводи, залізниця, порти, ліси, землі, певні держбанки, оборонний комплекс.

«На першому етапі плануємо вивести 700 підприємств із 1700 наявних», - розповів голова ФДМ.

Крім того, за його словами, закон про приватизацію необхідно спростити. «Він має бути спрощений на 80%. Ми масово, пачками, викидатимемо об'єкти на продаж, аби на них ніхто не наживався. У нас складна процедура оцінки майна, підбору консультантів, оцінювачів. Це затягує приватизаційний процес», - зазначив Білоус.

Ігор Білоус / Фото: Економічна правда

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-