У портфелі Хрещатика аудит виявив 85% «порожніх» паперів

У портфелі Хрещатика аудит виявив 85% «порожніх» паперів

1970
Ukrinform
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб у ході вибіркового аудиту виявив 85% облігацій, наявних у портфелі ПАТ "КБ "Хрещатик" на продаж, які емітовані фірмами, що мають ознаки фіктивності.

Про це повідомляє прес-служба Фонду гарантування.

"Аналіз портфелю цінних паперів виявив, що на початок квітня цього року у ПАТ "КБ "Хрещатик" на балансовому рахунку "Боргові цінні папери, випущені небанківськими фінансовими установами, у портфелі банку на продаж" обліковувались облігації на загальну суму понад 2,27 млрд грн. При цьому майже 85% з них виявились незабезпеченими", - йдеться в повідомленні.

У Фонді гарантування зазначають, що емітенти цих цінних паперів мали усі ознаки фіктивності - відсутність основних фондів та виробничих запасів, чисельність працівників 1-2 особи, отримані кошти від реалізації облігацій направлялися як внески в статутні фонди інших суб'єктів господарювання. За попередньою інформацією, у 91,8% випадків, компанії, що випускали облігації, виявилися пов'язаними з банком.

У Фонді гарантування зазначають, що один із показових прикладів - у власності ПАТ "КБ "Хрещатик" перебувають облігації трьох пов'язаних між собою приватних компаній, балансовою вартістю понад 370 млн грн. При цьому усі три емітенти хоч і мають різні назви, але зареєстровані за однією адресою у Києві. Обставини даних справ встановлюються. Зазвичай подібні схеми із цінними паперами створюються з метою контролю грошових потоків або навіть прикриття операцій з виведення коштів банків. 

За результатами перевірки фондом будуть подані заяви про вчинення правопорушень керівним складом та службовими особами ПАТ "КБ "Хрещатик".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-